| Mihai543215 a întrebat:

Cine imi poate spune daca este indicat sa folosesc ulei de ricin pentru a spori cresterea parului? Am 15 ani si am avut parul f mare si acu il am f scurt si doresc sa creasca cat mai repede. Dau fundita.

2 răspunsuri:
| crisS a răspuns:

Uleiul de ricin de poate ajuta.Il aplici astfel:inainte de a te spala pe cap ( sau daca vrei un tratament mai eficient si mai rapid in fiecare seara ) umezesti parul iar apoi torni cam 2 linguri de ulei de ricin in mana si masezi usor parul si scalpul timp de 4-5min. Apoi infasori parul intr-un prosop caldut si il ti timp de 30-60 min.

| errinel a răspuns:

Lasa-l sa creasca natural.Nu folosi nimic altceva.Organismul nu-i facut sa fie fortat. El lucreaza foarte economic si ordonat avand prioritati bine precizate. Un organism aproape perfect.