| CristiB93 a întrebat:

Imi puteti spune ceva tratamente pentru caderea parului la femei care sa functioneze sau daca este cineva care a folosit ceva si a dat rezultate bune?

3 răspunsuri:
| dannyel86 a răspuns:

Mama mea a folosit Parusan si spune ca da rezultate. Ideea e ca trebuie sa te speli constant cu el, nu doar un singur recipient.
Mai exista o gama Pantene ProV, special conceputa impotriva caderii parului. Ambele marci ofera aceste produse la preturi destul de piperate, de aceea sa nu te astepti sa le gasesti in magazine la pretul unui sampon obisnuit (costa in jur de 40-50 de lei)

| NuDauNiciunNume a răspuns:

Forcapil

| blacksky13 a răspuns:

Buna! Folosește șampoane Light care sa nu îngreuneze parul și o data pe săptămâna aplica ulei de ricin la rădăcina și tine-l peste noapte. A doua zi doar îți speli parul cum o faci in general.
Pe lângă asta, îți recomand cu încredere capsulele de la Forcapil. Ajuta enorm la indesirea parului și chiar și a unghiilor. In același timp oferă și un aspect mai sanatos pielii.
Dacă nu, este și un ser de indesire al parului de la The Ordinary care e foarte bun. Îl aplici la rădăcina înainte de a-ti usca parul. Numai bine!