| 123456_9946 a întrebat:

Cine imi recomanda o crema de cosuri buna, sa imi dispara cosurile in vreo luna

9 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Grr >.

| dianainsta01 a răspuns:

Isotrexin este foarte buna. dar trebuie sa folosesti pe langa ea si o crema foarte hidratanta pentru ca are tendinta de a-ti usca pielea

Răspuns utilizator avertizat
| Cigarettă a răspuns:

Eu am folosit şi încă folosesc Zineryt thinking Este un tratament pentru acnee, se aplică dimineaţa şi seara după ce te speli pe faţă ^^
La mine a ajutat, adică nu prea mai am coşuri :d, dar acum depinde de "organismul" fiecărei persoane thinking
Preţ : în jur de 40 de lei, parcă thinking

Baftă! ^^

| Cudeea a răspuns:

Iti recomand sa iti faci zilnic o masca cu lamaie si miere, iar dupa o saptamana o sa vezi efecte sigur. Poti sa o folosesti atata timp cat vrei si ai nevoie. happy

| Mariii1 a răspuns:

Nu mai folosi creme! Suna putin ciudat, dar eu am aflat ca daca iti dai cu parfum pe cos iti trece (nu de tot, insa isi face efectul ). La mine, a mers incearca si tu, si vezi daca merge

| ovedetaanonima a răspuns:

Mibazon. Este foarte foarte buna. O gasesti in farmaciile veterinare. Funda?

| Renatasahasahas a răspuns:

In primul rand, spala-te cu un gel special de curatare pentru tipul tau de ten (normal/gras/mixt/uscat) dimineata si seara. Daca ai ten gras ti-l recomand pe cel de la La Roche Posay.
Hidrateaza-ti tenul cu crema + muuulta apa!
Foloseste Zynerit pentru cosuri. Este foarte bun. La mine s-au vazut rezultate vizibile de la prima folosire, cosurile s-au uscat. Se foloseste de 2 ori pe zi. Dupa ce rezultatele se vad, il poti folosi de 2 ori pe saptamana. Singurul dezavantaj e ca, desi am tenul gras spre normal, atunci cand aplic fondul de ten pielea imi este uscata si aproape ca se cojeste. Repet, asta doar in cazul meu.
Daca nu ai probleme serioase cu acneea, poti folosi si Eritroaknol(crema) sau Aknesol (solutie). Mastile de argila sunt iarasi foarte bune.
In caz ca problemele sunt mai grave, mai intai apeleaza la dermatolog.
P.S. : Cremele nu imbatranesc tenul, doar de asta sunt creme! Ajuta la mentinerea tenului frumos si luminos, fiecare crema avand functia ei. Cosurile nu trec netratate, sau daca trec. in locul lor vor aparea altele. E mai bine sa previi.
Sper ca ti-am fost de ajutor! :*

| Razvyxd17wtf a răspuns:

Iti dau un sfat. Nu te da cu creme deoarece aceste creme iti va imbatrani tenul. Lasa cosurile sa treaca singure altfel la 30 de ani vei arata ca un om la 50 de ani.