| Capsuinkaadulcicaa a întrebat:

Cine imi spune coafuri simple pentru parul lung fara breton?(in afara de coada de cal)

Răspuns Câştigător
| lavender98 a răspuns:

Sunt diferite modalitati de reprezentare a parului.
Cel mai simplu si mai usor pentru tine, este sa stai in fata oglinzii si inventezi orice iti doresti si iti place.
1. Iti poti face coc in urma.
2. O cosita impletita inainte.
Deci ti-am spus, fii inventiva! Mult succeswinking

5 răspunsuri:
| angy_2105 a răspuns:

Coc, spic, coada impletita intr-o parte sau prins cu niste clamite

| TeodoraMaria98 a răspuns:

Pai poti sa iti prinzi bretonul cu o agrafa si sa-ti faci coc.Sau codite impletite arata super. Apoi ziua urmatoare inainte se a le desface udale si stai 5 min, apoi desfale si VOILA va arata super.Sau poti pur si simplu sa ti-l faci cu placa sau ondulator.Succes!

| anne_7905 a răspuns:

Daca ai placa sau ondulator ti-ar fi de mare folos!
Pai.
● Coada impetita spic de grau
● Codite micute impletite prinse intr+o parte
● 4 cozi impetite si dupa prinse intr+o parte coc.
● Coc facut din codite impletite
● Bucle romantice cu o banda subtire pe frunte
● bucle prinse in doua codite.
● moate prinse in coc
● coada simpla
● coada cu doua bucle in fata.

| flyuuuuuuuu a răspuns:

Ai putea sa iti impletesti o coada in spic sau doua ( dupa preferinte) sau ai putea sa iti prinzi o coada intr-o parte in care te avantajeaza iar aceea coada sa o faci cu ondulatorul fiecare suvita sau ai putea sa iti faci un coc lejer si sa iti pui o esarfa pe care o prinzi ca pe o banderola.

Răspuns utilizator avertizat