| geo_7859 a întrebat:

Cine imi spune si mie o dieta care poate fi utila si care ma ajuta sa slabesc? sad

Răspuns Câştigător
| LexieG a răspuns:

Uite o metoda simpla si rapida de a slabi:
-dimineata mananci ce vrei
-amiaza mananci pe la 13-14-(nu manca pana esti plina)
-Dupa masa incearca sa te plimbi, sa iesi pe afara, astefl incat sa nu stai mult in casa.
-seara incearca sa nu mananci nimic, uita-te la TV, joaca-te la calculator.Daca iti e foarte foame poti bea un pahar cu ceai, sau lapte, sau poti manca un iaurt.

Aceasta metoda a fost testata de mine, si am slabit rapid, fara sa ma infometez. Poti manca dulciuri si poti bea sucuri acidulate dar ocazional.

Sper ca te-am ajutat. fundita plz big grin

5 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Uita de dieta, mai bine apuca-te de sport. Sportul iti modeleaza cu adevarat corpul. Dieta nu e deloc sanatoasa pentru organism, pentru ca te infometeaza, iar cand o vei termina, vei puna la loc kilogramele pe care le-ai dat jos. Uite, poti citii blogul Mariei Dinu, care avea o problema cu kilogramele excesive, si a reusti sa o rezolve, poate te ajuta si pe tine:
http://www.blogulmariei.com/
Sper ca te-am ajutat!

| mixx_4759 a răspuns:

Mananca de 6 ori pe zi, dar cate putin.
bea multa apa.
niste sport nu ar strica, daca vrei sa slabesti mai rapid.
incearca sa eviti grasimile, dar totusi sa nu te lasi de tot de ele. asta ar putea cauza boli stomacului.

| thelovestory a răspuns:

Stiu eu o dieta care sper sa te ajute: dimineata mananci obligatoriu ceva usor, la pranzi poti manca orice numai nu in cantitati foarte mari, si seara de la ora 17:00 nu mai mananci apsolut nimic, iar seara faci mult sport (3 zile pe saptamana alergi, iar 4 zile faci gimnastica) incearca asta cateva saptamani, dar trebuie sa te ti de ea si sa nu o neglijezi. Sper sa te ajute!

| geo_7859 explică:

Ms la toti pentru ideei am sa incerc sa ma tin d toate sper sa reusesc sad:*