| SweetCakes a întrebat:

Cine imi poate spune si mie o dieta prin care sa slabesc rapid? Fundita

Răspuns Câştigător
| KittyKa a răspuns:

Fara paine, paste, orez, fainoase in general, mananca multe fructe si legume, bea apa cat de tine stomacul, si fa sport! Ah da, bea apa RECE, aia accelereaza metabolismul, adica ajuta la arderea grasimilor mai tare. Nu manca dulciuri, si lapte, putin, adica alimente din astea care contin lapte. Insa branza poti manca, eu mananc branza cu rosii, imi place foarte mult, si din fericire acest fel de mancare nu ingrasa. Bea ceaiuri, si renunta la cina. Daca ti se face foame, bea un pahar de apa cu o jumatate de lamaie stoarsa, iti va taia pofta de mancare.
Bafta!winking :*

| Cosmin86 a răspuns (pentru KittyKa):

Renunta la cina? straight face, ce sfat "inteligent", daca vrie gastrita sau ulcer in viitor atunci e ok sa renunti la cina.

Daca te duce capul inainte sa iei o decizie, te documentezi ce trebuie sa mananci la cina a.i. sa fie ok.

| KittyKa a răspuns (pentru Cosmin86):

Auzi, vezi cum vorbesti cu mine, ca nu sunt primul nici ultimul om de pe Pamant. Vai, esti tu mare doctor, ca va face gastrita pe viitor. Eu i-am dat NISTE SFATURI. E decizia ei daca le va lua in considerare sau nu. Si stiu multe persoane care au renuntat la cina si sunt perfect sanatoase. Mai exact, au renuntat la cina pentru un timp indelungat. Si vai, printr-o minune, nu au nimic! Si eu renuntasem la cina de multe ori, si prin coincidenta, tot nu am nimic! Tu vezi-ti de viata ta, e treaba ei daca vrea sau nu sa renunte la cina. O zi buna happy

| Cosmin86 a răspuns (pentru KittyKa):

Da, iar eu foste colege care au gastrita si 2 din ele au ulcer, interesant, nu?

Si apropo, NU trebuie sa ai probleme imediat, poti avea si peste 10 ani, faptul ca esti tu inconstienta si nu te duce capul, e partea a doua.

Chiar as vrea sa-mi arati un medic sau un nutritionist care sa-ti dea dreptate.

Ce ma amuza oamenii care sar peste cina, mananca iaurturi si multe fructe si au senzatia ca traiesc sanatos, genul asta ajung niste epave la 50 de ani laughing

| KittyKa a răspuns (pentru Cosmin86):

Vad ca nu mi-ai citit comentariul in intregime. Depinde de organism! Se si vede ca colegile tale au un organism foarte, foarte slab. Ei na, si tu, mare medic nutritionist oh go on Daca ar fi dupa medici, am slabi 5 kg in 5 ani. Macar tu i-ai citit intrebarea fetei inainte sa-mi raspunzi mie? Nu prea pare. Fata a zis slabit RAPID. Dooh, normal ca slabitul rapid nu e niciodata sanatos oh go on Insa tu, mare destept si medic nutritionist, te-ai trezit sa vorbesti fara ca macar sa citesti cu atentie intrebarea.
Si stii ceva? Acei oameni, nu care sar peste cina, evident, ca poate ai si tu dreptate, insa asta numai la oamenii cu un organism foarte slab. Apropo, cine a zis ca trebuie sa renunte la cina toata viata? Aici iar a intervenit atentia ta suprema. Dar revenind, cine a zis ca oamenii care mananca iaurturi, fructe si legume, nu traiesc sanatos?! Draga, asta se numeste DIETA. Si da, e sanatoasa. Atata timp cat obtii toti nutrientii necesari din acele fructe si legume, e sanatate pura. Apropo, citeste si tu pe internet, femeia care la 40 de ani arata ca la 20 fiindca a renuntat la zahar. Nu mai stiu cum se numeste, insa daca vrei intereseaza-te. Si pentru a trai sanatos, nu trebuie numai sa mananci sanatos. Trebuie sa si faca sport. Cam asta e secretul, nu prea e secret, insa aproape nimeni nu tine cont de el.
O zi buna happy

| Cosmin86 a răspuns (pentru KittyKa):

Da, mereu trebuie sa ti cont de organism, ca sunt convins ca alte 100 de femei care au renuntat la zahar, la 40 de ani arata... ca la 40, nu ca la 20. Geneticul are un rol foarte important, cum si unii care fumeaza de la 12 ani ajung la 90 de ani sanatosi si fara probleme, si altii care nu fumeaza mor la 50 de ani.

Dar macar incerci sa faci ce trebuie, daca ai geneticul slab aia e happy

P.S. : stiu ca a zis slabit rapid, si daca ii zicem o metoda de slabit rapid, macar sa-i atragem si atentia asupra problemelor. Nu am ce sa-i mai raspund, ca ai zis tu deja ce era de zis.

O zi buna si tie

12 răspunsuri:
| MeimeiPinguinu a răspuns:

Ceau
Eu iti propun ceva care 100% va da roade.
Cu diete si medicamente nu faci mare lucru.
Fa sport, daca nu vrei sa te apuci de un sport anume practica exercitii fizice (ca la scoala) jumate de ora acasa, asta fac eu in fiecare zii..Si poti sa mergi singura sau cu cineva sa alergi prin parc vreo jumate de ora.

http://www.youtube.com/watch?v=XykeKSf5Dtc

http://www.youtube.com/watch?v=N2A6n-zJL9g&feature=plcp

http://www.youtube.com/watch?v=iZQ9_c4yiwY&feature=plcp

Daca reduci si din portia zilnica de mancare si dupa ora 19 mananci ceva usor, paine cu un iaurt de exemplu si mai multe fructe si apa.

Mult Succes! :)

| h3r a răspuns:

Sportul! Si mai putina paine.
Nu renunta la ceva dulce niciodata, ai nevoie de energie.
Bea multa apa, atunci cand ti-e foame.

| pynnk a răspuns:

Mic dejun

cafea sau ceai neindulcit
doua iarturi mici degresate sau 200 g de branza proaspata
o felie piept de curcan sau sunca de curcan, fara grasime sau un ou fiert

Gustare

un iaurt degresat sau 100 g branza proaspata

Pranz

peste la cuptor sau un piept la gratar
o portie de branza proaspata

Gustare

un iaurt degresat sau 100 g branza proaspata

Cina

ficatei de pui sau un ou fiert tare, un iaurt

| alexeu998 a răspuns:

Prin infometare ( sa te abtii sa mananci...maxim o masa pe zi ) dar nu prea este sanatos...

| SweetCakes explică (pentru alexeu998):

Vreau sa slabesc pana la inceputul scolii macar 6-7 kg. Maxim 10. Dar nu prin alergare...

| alexeu998 a răspuns:

Mananci doar fructe... faci sport...

| Cosmin86 a răspuns (pentru alexeu998):

Da, mananca doar fructe daca vrei gastrita din cauza fermentatiei. Si fructoza din fructe participa la ingrasat.

Mai documenteaza-te inainte sa spui cretinitati