| mee_4833 a întrebat:

Cine poate sa-mi spuna cum sa fac cateva masti? Parul meu e foarte uscat. Dau funda happy! Multumesc!

11 răspunsuri:
IMPERIA
| IMPERIA a răspuns:

Eu îmi fac un tratament simplu. Întind ulei de măsline pe tot parul si imi pun un prosop inmuiat in apa fierbinte. După doua ore spal parul. Inainte mai puneam si doua galbenusuri de ou amestecate cu uleiul de masline dar nu-mi place pentru ca la spalat, de la apa calda oul se mai coagulează.

| BRoxana a răspuns:

Daca e uscat foloseste uleiul de masline,sau ceva pe baza de ulei de masline,e foarte bun pentru par/ten uscat si are efecte extreeem de rapide... eventual poti adauga ceva galbenus de ou,ulei de ricin, sunt o gramada, eu iti pod recomanda doar uleiul de masline pentru ca l-am incercat si stiu ca e extrem de bun. good luck

| nom a răspuns:

Glabenus de ou+miere+ulei de masline

| Bbbloxber a răspuns:

1.(pentru. fata)
Ai nevoie de aspirina, miere/aloe vera si apa
Pisati 3 aspirine si adaugati 1-2 linguri apa. Amestecati si adaugati miere / aloe vera. Aplica pe fata.
Dupa 15 min. clateste-te!
Cand iti faci baie, poti folosi si uleiul de masline : catifeleaza si da volum parului!

| Sasha89 a răspuns:

Iti recomand uleiul de par. este ff bun si daca ai parul uscat sau deteriorat parul absoarbe tot uleiul si il lasa stralucitor. Si este si usor de folosit. Ar fi bine daca pe langa ulei ai folosi si un sampon, balsam +masca pentru par uscat; X Succes:*

| GeOrGiAnNA20 a răspuns:

Eu folosesc o masca de la avon cu ulei de masline si este fff buna.imi face parul moale si il pieptan f usor.

| carpediem a răspuns:

Uzi parul cu 30 min. inainte de baie cu ulei de masline extra virgin si-l "piepteni" cu mana nu cu pieptanul, dupa 30 min speli cu sampon, mai mult decat de obicei, iar dupa clatire cu dusul aplici 2-3 min. balsam. Nu folosi 2 in 1. Limpezesti iar. Stergi cu prosopul prin tamponare fara sa freci. Nu folosi NICIODATA feonul. Dupa 2-3 spalari vezi diferenta.

| Michelle13 a răspuns:

Eu stiu ca masca cu ou e foarte buna...amesteca un ou cu putin ulei de maslina sau smantana si aplica, dupa 20 de min spala cu apa calda si samponeaza. Poti incerca si cu maioneza funda?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu iti recomand mastile naturale din farmacie deoarece sunt testate si nu risti nimic.

| fatza_1160 a răspuns:

Incearca ulei de masline cu un galbenus de ou. stai cam jumatate de ora, sau pur si simplu ulei de masline, stiu ca pare scarbos, dar are efect big grin