| Ionelab08 a întrebat:

Am parul blond și este uscat la vârfuri, ce uleiuri sau măști recomandați?

10 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Un par ars din cauza decolorarii nu se mai poate regenera cu nici un fel de uleiuri, creme sau tratamente, fiindca este ars si trebuie taiat.

| Ionelab08 explică (pentru Violleta2022):

Am zis ca este uscat nu ars, este o mare diferență între un par uscat și un par ars care se rupe.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Ionelab08):

Pai uscatul ala este deja un par ars, mai laes dupa ce i-ai facut decolorarea pentru blond.

| alina2k18 a răspuns:

Tunde 3-5cm.

| Sophieka a răspuns:

Masca de par de la Garnier Botanic Therapy sau MorrocanOil.

| Sophieka a răspuns:

De asemenea hidrateaza-l cu ulei de cocos sau cu : https://www.dm.ro/......10135.html

| haileewatson a răspuns:

Olaplex

| Eriii a răspuns:

Nu cred ca e important ce fel de par ai in cazul asta. Si ca sa iti raspund era una cu lapte de capra si keratina cred. Am uitat cum se chema dar daca cauti pe google sau in magazine si te uiti sa aiba ingredientele alea gasesti sigur. Eu din asta foloseam si se gaseste la aproape orice super market cred(eu luam de la profi am impresia dar daca nu la kaufland de ex sau alt magazin mare sunt sigur)

| mirelandrone2 a răspuns:

Pentru hidratarea varfurilor este necesara inmuiarea parului intr-o farfurie cu sperma.cu placere

| Ionelab08 explică (pentru mirelandrone2):

Imi spui din experienta ta! Drăguț din partea ta sa împărtășești cu noi secretele tale?