| anonim_4396 a întrebat:

Cine stie un tratament pentru par care poate fi facut acasa?

Răspuns Câştigător
| Daisy_9886 a răspuns:

Mada tu ai un par foarte frumos, dar daca vrei un tratament de par simpul : pentru revitalizare si stralucire se foloseste infuzia din coaja de lamaie. Se taie marunt cojile, se pun intr-un vas si se toarna peste ele 1, 5 apa clocotita. Lasi vasul acoperit 3 ore, dupa care se foloseste pentru clatirea parului proaspat spalat. Ca sa creasca parul mai repede se foloseste uleiul de richin(in gasesti in magazine costa in jur de 5 lei). Pentru par uscat: masca din 2 galbenusuri, 2 lingurite de miere, o lingura de ulei de maslime, o lingura de maioneza. Se aplica pe parul curat si se pune o folie. Se tin 30 de min. dupa care se clateste bine. Poti adauga in masca balsam si ulei de masline.

1 răspuns:
| maftei a răspuns:

Acum depinde de ce tratament vrei tu pentru par:uscat.deteriorat,fara stralucire...Eu ati dau cateva idei care le fac si eu tot acasa:ou cu ulei de masline, aplici amestecul pe par si stai cu el cel putin 1ora. Ulei de ricin al ancalzesti si al aplici pe par si cam tot asa 1ora se sta. Ulei de masline+ulei de ricin+vitamina A uleioasa, le aplici pe par si stai tot atat.2 linguri de maioneza+sucul unei lamai proaspete. Aplica pe par si lasa 30min. 4lingurite de miere ancalzita, 10picaturi vitamina A uleioasa, 2pastile de vit.E pisate bine, 2 linguri de otet de mere.Al aplici pe parul ud si al tii 1ora apoi te speli.Succes