| ekkk a întrebat:

Stie cineva un tratament bun pentru acnee?
Facut acasa de la farmacie? Orice solutie e bine venita

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| Mayar a răspuns:

Https://www.divahair.ro/......ntru_acnee

Stiu ca lamaia e buna pentru acnee, pentru ca usuca si dezinfecteaza oarecum. Deci ceva pe baza de lamaie trebuie oricum.

| Donsavas a răspuns:

Da,mergi la un dermatolog, el iti poate prescrie orice, de la plafar sau farmacie.

| ibaal a răspuns:

Nu este bine sa le iei dupa ureche!
Orice chestie de-asta iti poate agrava acneea.
Vei da bani aiurea si nu vor functiona.
Cel mai bun tratament este cel personalizat, mergi la un dermatolog.
Iti poate pune un diagnostic clar, adica ce tip de acnee ai si ce trebuie facut.
Renunta la cola, ciocolata!
Si vezi care este cauza, ca sa poti trata efectul!

| Stropdeploaie a răspuns:

Deci atentie. Zeama de laa o lamaie. si niste drojdie.
Prepari din aceste doua un fel de pasta. si te dai pe fata. cand se usuca. speli cu apa calduta. repeti zilnic!

| gothicbat a răspuns:

Sucul de lămâie ajută într-o oarecare măsură, dar cel mai bine mergi la medic. Nu vă mai tratați după ureche și nici după ce vă recomandă X-ulescu. Fiecare om are alt tip de ten și cauza acneei diferă de la om la om, un produs ce lui X îi face bine, ție ți-ar putea face rău. Repet: MERGEȚI LA MEDIC!

| CORE55 a răspuns:

Iti recomand sa dai cu pasta de dinti pe acnee, o va usca si va trece.

| costinsilviu89 a răspuns:

Da, garantat 100%. Nu mai consuma zahar procesat, adică să citești ambalajul să nu conțină zahar sau fructoza, evita fructele pentru conținutul enorm de fructoza. Evita de asemenea produsele lactate in caz că ai intoleranta la lactoza.