| Mihaela2710 a întrebat:

happy Stie careva dintre voi un tratament naturist care se poate prepara acasa pentru intarirea unghiilor sfaramicioase?

Răspuns Câştigător
| cinderellaindreams a răspuns:

Deci,cel mai bine e sa le tii in apa cu sare de mare.In general, sarea intareste unghiile, dar daca folosesti sare de mare, va fi si mai bine!
Succes!
P.S. dupa tratament, aplica lac transparent.

5 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Cu vitaminele cum stai? Analize recente de sânge ai făcut?
Te ajută uleiul de măsline.
Pa, pa.

| Mihaela2710 explică (pentru Legiuitoarea):

Sunt perfect sanatoasa (mai am nevoie de niste fier). Stiu ca unghiile reflecta sanatatea... Cum ar trebui sa folosesc uleiul de masline?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Te poate ajuta uleiul de masline, zeama de lamaie.
Te pup!

| roxanarock a răspuns:

Buna!
Incalzeste la o temperatura suportabila 5linguri de ulei de masline(poti folosi si ulei de floarea soarelui). Stai cu unghiile in el timp de minim 5 minute, apoi clateste cu apa calduta.Succes!

| DianaRaluca18 a răspuns:

Si zeama de lamaie te ajuta. Tine le inmuiata in fiecare zi, o perioada de timp si o sa vezi rezultate