| MititiCa a întrebat:

Citeam acum cateva minute, o intrebare pusa pe TPU mai demult despre pierce`uri. si bineinteles ca pe mine ma incita tot mai tareeee.

vreau neaparat unu in limba. mda as vrea sa`mi spuneti cum sa-l curat s cum sa-l ingrijesc dupa ce imi pun gaura:d...

cine stie bine inteles.

mersi:*

Răspuns Câştigător
| cess a răspuns:

Un piercing in limba nu este asa dureros cum se spune...eu am in buric dar m-am informat despre absolut tot ce tine de piercinguri. O zi 2 o sa te doara locul,o sa mananci mai greut, o sa vorbesti cu dificultate, dar in maxim o saptamana se va vindeca partial. Iata tot ce trebuie sa stii despre piercingul in limba : - timp de vindecare - 6 luni;
- se spala frecvent cu apa calda cu sare;
- evita introducerea obiectelor murdare in gura si abtine-te de la sex oral;
- evita mancarea fierbinte, se recomanda, la inceput, mancarea rece;
- nu-ti atinge bijuteria cu mainile murdare;
- in primele zile nu te juca foarte mult cu bijuteria montata, deoarece risti ca varful sa se desfaca si sa-l inghiti;
- nu-ti scoate bijuteria din limba mai mult de 2 ore, in primele 6 luni, deoarece risti sa ti se inchida gaura;
- inlocuieste periuta de dinti veche, iar daca apar depunderi pe bijuterie le poti curata cu periuta de dinti;

4 răspunsuri:
| Laura a răspuns:

Evită lactatele o saptămână-două. Mănâncă în general supe sau mâncăruri foarte ușoare că o să îți fie greu să mesteci, limba fiindu-ți umflată. În caz că te doare foarte rău ia Ketonal/Nurofen sau un antibiotic. În primele una-doua săptămâni evită cât poți mâncărurile sărate/condimentate și sucurile carbogazoase. Dacă fumezi încearcă să nu mai fumezi, sau imediat clătește-ți gura cu apă. Și bea cât mai multe sucuri naturale reci/apă rece ca să ți se dezumfle mai repede. Și nu bea alcool.

| Reek54 a răspuns:

Dar, ce vrei sa faci cu el in limbuta?batting eyelashes, sa gadili ceva anume? big grin

| Troll a răspuns:

Invata cum se scrie jucaria aia corect si te ajutam.

Pierce in limba este doar o jucarie/accesoriu sexual (se foloseste la practicarea sexului oral).

Succes