Concurs: Castiga trei papioane Mon Cher!

Pentru ca e vara si ocaziile de-a petrece nu lipsesc, va invitam la un concurs alaturi de cei de la Papioane Mon Cher

Daca vreti sa castigati trei papioane dintre modelele disponbile aici, tot ce trebuie sa faceti este sa ne raspundeti la urmatoarea intrebare: Daca intr-o dimineata te-ai trezi si-ai fi brusc membru al unei familii regale, care-i primul loc in care ai purta un papion?

Va asteptam raspunsurile pana pe 24 iulie si-apoi decidem castigatorii, in baza celor mai interesante postari :)

Mult succes!

114 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Primul loc in care as purta papionul ar fi in camera mea sau in baie pentru a ma araja si dupa a ma prezenta familiei eventual micul dejun

| david1234567890 a răspuns:

Eu l-aș purta urinunde dar mai întâi la magazi

| Okami23 a răspuns:

La un dineu super fitos cu toti cei de sange albastru ca si "mine"

| TizZu15 a răspuns:

La micul dejun.

| c0ton a răspuns:

In dormitor la oglinda punandu-mi papionul auriu sau negru apoi plecand unde vreau eu si purtandul toata ziua. Eu personal imi plac papioanele arata bine.

| AlexAleex a răspuns:

Ei bine..Eu spre deosebire de altii,l-as purta la nunta regala, fiind cavaler de onoare. Apoi l-as purta la botezul printului regal, la aniversarile lui, si apoi l-as lasa mostenire, pentru ca si copii copiilor copiilor ...copiilor mei sa il poarte si sa aiba grija de el cum am eu happy

| jj95 a răspuns:

Pai sincer sa fiu l-as purta mai spre seara dupa ce organizez un bal foarte fain la care este invitata toata lumea de pe TPU. tongue

| Panteraa a răspuns:

As purta papion oriunde deoarece trebuie sa fac o impresie buna, fiind membru al unei familii regale. Primul loc ar fi desigur la micul dejun. Ca sa demonstrez ce demna sunt de familia mea regala, as cumpara foarte multe papioane Mon Cher ca sa pot purta cate unul diferit in fiecare zi.

| BiancaBaby a răspuns:

L-as purta la prima intalnire cu noua familie.

| AlexStefan1 a răspuns:

E cel mai tare papion.La-s purta la scoala non-stop.Dar la-s scoate la masa ca sa nu il murdaresc pentru ca un asa papion nu merita sa fie murdarit.L-as pastra curat pentru c aa doua zi sa pot merge cu el la scoala curat.De unde pot sa il achizitionez? L-as cumpara cu bucurie si cu mandrie.Nu l-as mai da jos nici cand!

| AlexStefan1 a răspuns:

Daca as avea norocul sa fiu membru al unei familii regale, cred ca l-as purta PESTE TOT!

| OMEGALIN a răspuns:

In limuzina mea regala si momentan imaginara laughing

| Andrei1099 a răspuns:

As purta de cand ma trezesc, deoarece trebuie sa dau bine mereu.

| comsacodrut a răspuns:

La cina in fata familiei regala pentru a vedea cat de frumos este papionul pe care il port

| xDxDxDxDxD a răspuns:

Cred ca prima data l-as purta in Cabina Regala dupa ce am fost pregatita pentru o PETRECERE REGALA love struck

| Fayree a răspuns:

~ De m-as trezi brusc din vis, si de-as vedea dimineata in fata ochilor, si-as afla ca sunt membru al unei familii regale MI S-AR INDEPLINI UN ADEVARAT VIS pe care tocmai l-am visat!batting eyelashes.
As purta un papion la un bal regal, bal mascat, pe covorul rosu, eveniment important, l-as purta non-stop peste tot, oriunde de astfel pot da o impresie buna, frumoasa.
L-as purta la micul-dejun, in fata reginei pentru a dovedi respectul fata de ea si de ceilalti.
IUBESC PAPIOANELE, le ador, mi le plac, sunt elegante si stilate, colorate and adorate!
Vaaa pwwpp TPU si sper sa ma trezesc in vis ca am castigat un papion fashion, fiindca voi sunteti FASHION! :* :X >:d

| LittleLady a răspuns:

Pai cred ca l-as purta in cadrul unei calatorii desfasurata intr-o alta tara,ca sa fac o prima impresie buna.
Sau,cand m-as trezi,mi-as pune papionul si m-as imbraca foarte elegant,as merge in bucatarie, inainte ca mama si tata(cei regali)sa se trezeasca, as bune bucatarul sa prepare ceva sofisticat si le-as servi eu micul dejun, poftindu-i pe terasa, pentru o atmosfera cat mai somptuoasa si totodata in cadrul naturiiwinking

| CorNNeL a răspuns:

La o intalnire de afaceri!

| iflirius a răspuns:

L-aș purta la un eveniment important, unde sunt invitate o grămadă de persoane importante, sau la un concurs organizat de familia regală din care fac parte dintr-o dată. big grin

| CristiMC a răspuns:

Daca as fi membru unei famili regale pima data as purta papionu la un evenment.

| 0Andrew0 a răspuns:

Atunci cand e necesar de exemplu la evenimente.

| MeddyMaddy a răspuns:

Un om este definit atat de maniere, cat si de vestimentatie. Nu trebuie neaparat sa fiu un membru al familiei regale sa port un papion. Eu ador atat papioanele si de aceea nu exista saptamana in care sa nu-l port. Si acum sa fiu concreta, in legatura cu intrebarea pusa, cred ca l-asi purta, fiind fata, la un concert. Asi incerca sa ma imbrac modern si sa nu par de vita regala (sa ma camuflez).

| Overom a răspuns:

La petrecerea pe care o voi organiza in cinstea monstenirii statutului regal happy, si la toate petrecerile si mondenitatile, organizatiile caritabile.

| Annyya a răspuns:

Primul loc ar fi in camera mea, admirandu-ma putin. Cum sunt o iubitoare de papioane, l-as purta toata ziua. De dimineata mi-as pune papionul impreuna cu o tinuta asortata, si as lua micul-dejun cu familia. As pleca la o lunga plimbare pentru a le arata si altor persoane ca papioanele sunt apreciate si de familiile regale. Seara probabil as opta pentru o alta tinuta si as merge la un restaurant pentru a lua cina, dar fara sa renunt la papion.
Cam asa ar decurge o zi regala, cu papion, pentru mine.

| Nucreeed a răspuns (pentru Annyya):

"Primul loc ar fi in camera mea, admirandu-ma putin." Esti genu' ala care'si face 10-20 poze pe zi? Narcisista d'aia de'si baga 1000x poze in aceleasi ipostaze ca vrea sa arate lumii cat de frumoasa e ea? Vai de capu' vostru!

| Annyya a răspuns (pentru Nucreeed):

Stii ca spui numai prostii, nu? Nu, nu sunt genul obsedata de poze. Nu stiu de ce vorbesti in necunostinta de cauza!

| Nucreeed a răspuns (pentru Annyya):

OH really? Sorry, hunny bun!

| andreebutterfly a răspuns:

Buna!
Pai primul loc ar fi la masa, cand mancam cu totii.

| andreebutterfly a răspuns:

Buna!
La masa cand mancam toti.

| HighParadox a răspuns:

Primul loc in care as purta papionul ar fi prima ocazie cu care l-as intalni pe tata imediat dupa ce as afla ca sunt de rang regal, fiindca este persoana cea mai deosebita pe care am cunoscut-o, persoana cea mai de incredere, cea mai onesta si care in ochii mei este fara vicii, prin acest gest aratandu-i recunostinta vesnica si respectul.

| cRaNs1MoRe a răspuns:

Pai e greu dar... l-as purta pe camasa(bluza, tricou, maieu, jacketa) sub gatwinking

| Robertamirela23 a răspuns:

L-as purta la un eveniment, adica ceva bal mascat.

| RoIT a răspuns:

Las purta la masa de diminetza.