Concurs: Castiga trei papioane Mon Cher!

Pentru ca e vara si ocaziile de-a petrece nu lipsesc, va invitam la un concurs alaturi de cei de la Papioane Mon Cher

Daca vreti sa castigati trei papioane dintre modelele disponbile aici, tot ce trebuie sa faceti este sa ne raspundeti la urmatoarea intrebare: Daca intr-o dimineata te-ai trezi si-ai fi brusc membru al unei familii regale, care-i primul loc in care ai purta un papion?

Va asteptam raspunsurile pana pe 24 iulie si-apoi decidem castigatorii, in baza celor mai interesante postari :)

Mult succes!

114 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La party rolling on the floor

| Okami23 a răspuns:

La un dineu super fitos cu toti cei de sange albastru ca si "mine"

| Annyya a răspuns:

Primul loc ar fi in camera mea, admirandu-ma putin. Cum sunt o iubitoare de papioane, l-as purta toata ziua. De dimineata mi-as pune papionul impreuna cu o tinuta asortata, si as lua micul-dejun cu familia. As pleca la o lunga plimbare pentru a le arata si altor persoane ca papioanele sunt apreciate si de familiile regale. Seara probabil as opta pentru o alta tinuta si as merge la un restaurant pentru a lua cina, dar fara sa renunt la papion.
Cam asa ar decurge o zi regala, cu papion, pentru mine.

| mimiwewem a răspuns:

Bună ziua.
Dacă într-o dimineață m-aș trezi, și aș fi brusc un membru a unei familii regale, primul loc în care aș purta un papion ar fi în dormitorul meu, că doar acolo mă aranjez pentru o zi fastuasă, și pentru a-i întâlni pe ceilalți membri regali în camera de oaspeți.Papionul pe care îl port e un accesoriu simplu care poate face diferență, și atrage atenția foarte repede.
La revedere!

| 0Andrew0 a răspuns:

Atunci cand e necesar de exemplu la evenimente.

| SyMy24 a răspuns:

La intalnirile cu persoana pe care o iubesc! happy

| CristiMC a răspuns:

Daca as fi membru unei famili regale pima data as purta papionu la un evenment.

| HighParadox a răspuns:

Primul loc in care as purta papionul ar fi prima ocazie cu care l-as intalni pe tata imediat dupa ce as afla ca sunt de rang regal, fiindca este persoana cea mai deosebita pe care am cunoscut-o, persoana cea mai de incredere, cea mai onesta si care in ochii mei este fara vicii, prin acest gest aratandu-i recunostinta vesnica si respectul.

| ErikaEri a răspuns:

Primul loc in care l-as pune, ar fi mana, prins de mana ca un accesoriu. Iar timpul in care l-as purta prima oara dupa ce l-as detine ar fi la o iesire in aer liber cu familia( o partida de golf, doar ne place)

| RoIT a răspuns:

Las purta la masa de diminetza.

| AyLLin a răspuns:

L-as purta cand dorm

| andreebutterfly a răspuns:

Buna!
Pai primul loc ar fi la masa, cand mancam cu totii.

| Andrei1099 a răspuns:

As purta de cand ma trezesc, deoarece trebuie sa dau bine mereu.

| MrCozzmin a răspuns:

La masa.

| Adrian_Cosmin_1995 a răspuns:

Daca intr-o dimineata as fi membru al unei familii regale as lua totii saracii si i-as invita la masa apoi le-as da haine, bani cu sacii si cate o casa la fiecare.Ca sa nu mai fie saracie.Mult succes la tuturor!

| Ea12345 a răspuns:

L-as purta in baie, pentru a vedea daca-mi sta bine. Abia apoi l-as purta si in,, regat".

| Licuricitrist a răspuns:

Probabil la o lecţie de echitaţie.Ador stilul acesta, iar cu un papion totul ar arăta mai drăguţ şi ar accentua partea elegantă.

| IoanaTempah a răspuns:

Cu siguranta as opta pentru o destinatie de vacanta, precum o casa la munte. Outfitul va fi bineinteles unul casual, perfect pentru vacanta, format dintr-o rochie de blugi si tenesi, pentru a ma simti cat mai bine pe perioada drumului.

| elydey a răspuns:

La prima ocazie regala

| cRaNs1MoRe a răspuns:

Pai e greu dar... l-as purta pe camasa(bluza, tricou, maieu, jacketa) sub gatwinking

| EuGabriela a răspuns:

Cel mai probabil primul loc in care as purta un papion ar fi unul din momentele acelea cand un membru al familie regale vrea sa scape de atentia presei si a paparatilor si se deghizeaza pentru a putea pleca din palat fara a fi bagat in seama eu probabil ma-si deghiza intr-un majordomn care de cele mai multe ori nu e prea bagat in seama happy

| andreebutterfly a răspuns:

Buna!
La masa cand mancam toti.

| AnemonaP a răspuns:

La bal cu frumoasa printesa, in timp ce dansez cu ea.

| Georgiana_Geo_1990 a răspuns:

L-as purta oriunde non-stop

| Denisa1Ioana1 a răspuns:

La un bal, elegant si plin de rafinete.

| Andy_Andrei_1996 a răspuns:

Daca as face parte dintr-o familie regala as purta papionul acesta la incoronarea unui rege, respectiv regine, la o aparitie oficiala in public sau chiar la o cina cu familia(regala)

| Panteraa a răspuns:

As purta papion oriunde deoarece trebuie sa fac o impresie buna, fiind membru al unei familii regale. Primul loc ar fi desigur la micul dejun. Ca sa demonstrez ce demna sunt de familia mea regala, as cumpara foarte multe papioane Mon Cher ca sa pot purta cate unul diferit in fiecare zi.

| Coman_Sorin_1995 a răspuns:

La micul dejun. Doar stiti cu totii cu cit fast se petrece micul dejun in familiile regale.

| Cxena a răspuns:

La un bal mascat

| xDxDxDxDxD a răspuns:

Cred ca prima data l-as purta in Cabina Regala dupa ce am fost pregatita pentru o PETRECERE REGALA love struck