Concurs: Castiga trei papioane Mon Cher!

Pentru ca e vara si ocaziile de-a petrece nu lipsesc, va invitam la un concurs alaturi de cei de la Papioane Mon Cher

Daca vreti sa castigati trei papioane dintre modelele disponbile aici, tot ce trebuie sa faceti este sa ne raspundeti la urmatoarea intrebare: Daca intr-o dimineata te-ai trezi si-ai fi brusc membru al unei familii regale, care-i primul loc in care ai purta un papion?

Va asteptam raspunsurile pana pe 24 iulie si-apoi decidem castigatorii, in baza celor mai interesante postari :)

Mult succes!

114 răspunsuri:
| Brâncuşi a răspuns:

La o festivitate, papionul nu îl foloseşti zi de zi, este o ocazie specială la care sigur l-aş purta!

| paul188 a răspuns:

Eu cu siguranta m-asi imbraca destul de legant pentru toti membri familiei si venind vorba de papioane asi purta un papion cu bulinute gen...imbracat intr-un costum extravagant (negru) la intalnirea cu familia.

| Klepto a răspuns:

Cum fiecare familie regala este sinonima cu traditie, eticheta, seriozitate si model de urmat, daca m-as trezii brusc un membru al unei familii regale, as vrea sa mai zgudui din temelie castelele. Sa fac ceea ce trebuie, sa urmez aceleasi etape ca fiecare membru, sa fiu o clona care asteapta sa isi urce posteriorul pe tron mi se pare extrem de plictisitor.
Papionul este un accesoriu elegant purtat doar la ocazii speciale, de ce sa nu devina accesoriul meu cheie?
Intrebarea nu este care este primul loc unde l-as purta, ci unde nu l-as purta. As transforma papionul in raspunsul tuturor intrebarilor. Ai nevoie de un cadou genial pentru iubita ta? Sa fie destul de spontan, incat sa nu te mai considere plictisitor niciodata? Papionul poate ascunde cadouri sau chiar sa fie o modalitate prin care sa o ceri pe acea persoana speciala de nevasta. Imagineaza-ti asta, ii spui ca ai facut rezervare la restaurantul vostru preferat. O rogi frumos sa iti faca papionul, desigur ca o sa vada niste litere pe el, dar la final o sa vada mesajul complet. Incepe sa il lege, il face, iar la final o sa scrie "Vrei sa fii sotia mea?" pe el.
Dar acuma iar bat campii.
Unde ar fi primul loc unde as purta un papion?
La un salon de tatuaje, ca sa-i arat artistului ce vreau sa-mi fie tatuat pe gat pentru tot restul vietii, sa vad atunci cum o sa mi-l mai poata da jos.

| Petrica_Cioarec_1981 a răspuns:

La evenimentele importante

| Nicoleta a răspuns:

La o plimbare in parc

| alkpone a răspuns:

La prima intalnire cu membri familiei

| qIrinna a răspuns:

L-aș purta la un eveniment important, unde sunt invitate o grămadă de persoane importante

| andrei1237 a răspuns:

Buna!
Primul loc in care as purta eu un papion Mon Cher ar fi la un eveniment de caritate pentru ca eu iubesc aceste tipuri de evenimente.Am un fratior luat de la orfelinat si il iubesc foarte mult.L-am luat cand avea 9 luni.Este foarte frumos si il iubim cu totii.Deci,oameni buni iubiti-va copiii chiar daca sunt luati de la orfelinat.

| Overom a răspuns:

La petrecerea pe care o voi organiza in cinstea monstenirii statutului regal happy, si la toate petrecerile si mondenitatile, organizatiile caritabile.

| Joker1305 a răspuns:

La o Nunta Regala big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Primul loc in care as purta papionul ar fi in camera mea sau in baie pentru a ma araja si dupa a ma prezenta familiei eventual micul dejun

| blond a răspuns:

L-as purta peste tot inclusiv la baie as face baie cu el, in timp ce mananc sa il patez ca cei din jur sa imi aduca altu :X l-as purta zi si noapte :X

| Cata980 a răspuns:

Pe tronul regal :p!

| Redul a răspuns:

L-as purta oriunde ca sa ma dau mare...(doar sunt bogat)

| TizZu15 a răspuns:

La micul dejun.

| Nucreeed a răspuns:

Frate v'ati gandit mult pana ati ales premiul asta? PAPIOANE? Are u fuking kidding me? Nici n'o sa am cand sa le folosesc.O sa ma duc la plaja cu chiloti si papion?

| Nucreeed a răspuns (pentru Annyya):

"Primul loc ar fi in camera mea, admirandu-ma putin." Esti genu' ala care'si face 10-20 poze pe zi? Narcisista d'aia de'si baga 1000x poze in aceleasi ipostaze ca vrea sa arate lumii cat de frumoasa e ea? Vai de capu' vostru!

| Elly213 a răspuns:

La prima ocazie care se iveste.Ca membru al familiei regale trebuie mereu sa fii elegant, imbracat la 4 ace..sa emani maretie.Cam asta e. Faima familiei regale vine si cu indatoriri. Oricum papioanele sunt superbe si port papioane chiar daca sunt o persoana simpla. Le iubesc pentru ca sunt ADORABILE! ♥

| CorNNeL a răspuns:

La o intalnire de afaceri!

| Adela243 a răspuns:

Asi purta un papion la un bal regal, masi imbraca elegant de dimineata si asi atasa un papion pentru a fi si mai elegant si a da si mai bine in fata tuturor, din punctul meu de vedere mereu un membru din familia regala trebuie sa fie elegant, de acea un papion este minunat de atasant la o camasa eleganta...Asi purta un papion la marele bal regal ce va urma, sau masa regala, chiar si cand asi calari un cal asi purta un papion si asi fi elegant deoarece un membru al familiei regale trebuie sa fie un exemplu pentru cetateni si trebuie sa fie un adevarat domn...

| Adela243 a răspuns:

E

| Annyya a răspuns (pentru Nucreeed):

Stii ca spui numai prostii, nu? Nu, nu sunt genul obsedata de poze. Nu stiu de ce vorbesti in necunostinta de cauza!

| Nucreeed a răspuns (pentru Annyya):

OH really? Sorry, hunny bun!

| c0ton a răspuns:

In dormitor la oglinda punandu-mi papionul auriu sau negru apoi plecand unde vreau eu si purtandul toata ziua. Eu personal imi plac papioanele arata bine.