Concurs: Castiga trei papioane Mon Cher!

Pentru ca e vara si ocaziile de-a petrece nu lipsesc, va invitam la un concurs alaturi de cei de la Papioane Mon Cher

Daca vreti sa castigati trei papioane dintre modelele disponbile aici, tot ce trebuie sa faceti este sa ne raspundeti la urmatoarea intrebare: Daca intr-o dimineata te-ai trezi si-ai fi brusc membru al unei familii regale, care-i primul loc in care ai purta un papion?

Va asteptam raspunsurile pana pe 24 iulie si-apoi decidem castigatorii, in baza celor mai interesante postari :)

Mult succes!

114 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

L-aș purta pe un prinț chipeș, care are unde să și-l prindă.hee hee

NOname
| NOname a răspuns:

...sau l-aș purta la costum și la vedere.
http://i.imgur.com/cc7u88q.jpg

NOname
| NOname a răspuns:

L-aş mai purta în buzunar şi în grabă.

| Nicoleta a răspuns:

La o plimbare in parc

| Ea12345 a răspuns:

L-as purta in baie, pentru a vedea daca-mi sta bine. Abia apoi l-as purta si in,, regat".

| IoanaTempah a răspuns:

Cu siguranta as opta pentru o destinatie de vacanta, precum o casa la munte. Outfitul va fi bineinteles unul casual, perfect pentru vacanta, format dintr-o rochie de blugi si tenesi, pentru a ma simti cat mai bine pe perioada drumului.

| GabrielaIoana a răspuns:

Daca as fi membrul unei familii regale prima oara cand as purta un papion ar fi la micul dejun deoarece consider ca tinuta ar trebui sa fie una sofisticata, eleganta, inca de la prima ora a zilei daca ai un astfel de rang social.Papionul este un aceesoriu foarte frumos, o piesa de rezistenta care poate completa diferite tinute care le-ar putea purta un membru al familiei regale pentru a creea o impresie de stil si originalitate in acelasi timp prin modelul ales.
Dupa parerea mea, daca as fi un membru al familiei regale as incerca sa port papioanele la toate momentele importante dar si in momentele in care vreau sa am o tinuta deosebita.

| Asyul95 a răspuns:

Eu l-as purta prin curtea regala sau printre taranii obisnuiti pentru a concepe o noua moda bazata pe aceste papioane care oamenii din putinul lor sa se imbrace mai elegant apoi eu organizand un bal mascat in care toata lumea sa fie invitata purtand astfel renumitul papion.

| AnemonaP a răspuns:

La bal cu frumoasa printesa, in timp ce dansez cu ea.

| ThєOηlyOηє a răspuns:

Eu l-aș purta la prânzul cu Kate Middleton, amândouă având înclinație spre modă.

| mimiwewem a răspuns:

Bună ziua.
Dacă într-o dimineață m-aș trezi, și aș fi brusc un membru a unei familii regale, primul loc în care aș purta un papion ar fi în dormitorul meu, că doar acolo mă aranjez pentru o zi fastuasă, și pentru a-i întâlni pe ceilalți membri regali în camera de oaspeți.Papionul pe care îl port e un accesoriu simplu care poate face diferență, și atrage atenția foarte repede.
La revedere!

| Elly213 a răspuns:

La prima ocazie care se iveste.Ca membru al familiei regale trebuie mereu sa fii elegant, imbracat la 4 ace..sa emani maretie.Cam asta e. Faima familiei regale vine si cu indatoriri. Oricum papioanele sunt superbe si port papioane chiar daca sunt o persoana simpla. Le iubesc pentru ca sunt ADORABILE! ♥

| Pufi1999 a răspuns:

Oriunde! Chiar daca sunt fata, as fi printesa! As face ce vreau! As merge la piscina cu papionul in par happy

| AyLLin a răspuns:

L-as purta cand dorm

| ȚiulicăGabriela a răspuns:

La urmatorul bal regal big grin

| Klepto a răspuns:

Cum fiecare familie regala este sinonima cu traditie, eticheta, seriozitate si model de urmat, daca m-as trezii brusc un membru al unei familii regale, as vrea sa mai zgudui din temelie castelele. Sa fac ceea ce trebuie, sa urmez aceleasi etape ca fiecare membru, sa fiu o clona care asteapta sa isi urce posteriorul pe tron mi se pare extrem de plictisitor.
Papionul este un accesoriu elegant purtat doar la ocazii speciale, de ce sa nu devina accesoriul meu cheie?
Intrebarea nu este care este primul loc unde l-as purta, ci unde nu l-as purta. As transforma papionul in raspunsul tuturor intrebarilor. Ai nevoie de un cadou genial pentru iubita ta? Sa fie destul de spontan, incat sa nu te mai considere plictisitor niciodata? Papionul poate ascunde cadouri sau chiar sa fie o modalitate prin care sa o ceri pe acea persoana speciala de nevasta. Imagineaza-ti asta, ii spui ca ai facut rezervare la restaurantul vostru preferat. O rogi frumos sa iti faca papionul, desigur ca o sa vada niste litere pe el, dar la final o sa vada mesajul complet. Incepe sa il lege, il face, iar la final o sa scrie "Vrei sa fii sotia mea?" pe el.
Dar acuma iar bat campii.
Unde ar fi primul loc unde as purta un papion?
La un salon de tatuaje, ca sa-i arat artistului ce vreau sa-mi fie tatuat pe gat pentru tot restul vietii, sa vad atunci cum o sa mi-l mai poata da jos.

| SyMy24 a răspuns:

La intalnirile cu persoana pe care o iubesc! happy

| YumiSukinanda a răspuns:

La un bal regal.Voi atrage priviri smug

| ♀ кɨđµ°♀ a răspuns:

La fereastra unde inspir aerul curat si admir gradina! happy Si apoi la baie sa ma spal pe dinti laughing))

| positivity a răspuns:

Sunt o mare fană a papioanelor, pur și simplu le iubesc.
Iar dacă aș fi membru al unei familii regale, probabil, m-aș îmbrăca elegant înaintând spre o adevărată zi regală. Ei bine, acest lucru însemnând că îmi iau calul alb și călătoresc cu acesta către un restaurant de fițe pentru a lua micul-dejun.
Iar mai târziu mi-aș lua prințul și am pleca împreună spre mare, până la înserat (desigur, având permanent papionul care ar face ravagii).

| Azµre a răspuns:

Citez:
"... Dacă într-o dimineață te-ai trezi și-ai fi brusc membru al unei familii regale, care-i primul loc în care ai purta un papion?"

Sunteți conștienți că primul loc în care vei purta papionul este în camera în fața cărei oglinzi ți-l pui!

| Dariusuu a răspuns:

L-aș purta chiar la prima petrecere sau întâlnire cu familie, de ce nu?

Sunt sigur că mi-ar sta perfect.

| Brâncuşi a răspuns:

La o festivitate, papionul nu îl foloseşti zi de zi, este o ocazie specială la care sigur l-aş purta!

| N0xEterniS a răspuns:

L-as purta la micul dejun cu familia! big grin

| LeMousiqe a răspuns:

Bună.
Eu aş purta un papion la o nunta, la un botez sau la un eveniment de caritate.

| SimonaCristina a răspuns:

Buna!
L-as purta la micul in fata reginei, pentru a-i dovedi respect!

| andrei1237 a răspuns:

Buna!
Primul loc in care as purta eu un papion Mon Cher ar fi la un eveniment de caritate pentru ca eu iubesc aceste tipuri de evenimente.Am un fratior luat de la orfelinat si il iubesc foarte mult.L-am luat cand avea 9 luni.Este foarte frumos si il iubim cu totii.Deci,oameni buni iubiti-va copiii chiar daca sunt luati de la orfelinat.

| Nucreeed a răspuns:

Frate v'ati gandit mult pana ati ales premiul asta? PAPIOANE? Are u fuking kidding me? Nici n'o sa am cand sa le folosesc.O sa ma duc la plaja cu chiloti si papion?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

L-as purta cand cand mi se rupe cravatalaughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La party rolling on the floor