| Timidul333 a întrebat:

Credeti ca este posibil sa nu chelesc daca mostenesc de la tatal meu? Sau macar sa intarzii varsta de chelire?

2 răspunsuri:
| Hammurabi a răspuns:

Din păcate nu. Chelia genetică nu poate fi împiedicată decât prin metode extreme (gen implant de păr). Sau tratament hormonal pe care în mod sigur nu-l vrei pentru că dăunează unui organ care e mult mai important decât părul. happy

| Andrea39 a răspuns:

Bunicul meu este chel de pe la 40 si ceva de ani, iar tata are 47 de ani si nu a chelit si nici nu da semne ca se va intampla așa ceva. Acum depinde de fiecare persoana. Daca tatal tau este chel asta nu inseamna ca așa vei fi si tu. Dar cel mai bine pentru par este sa folosesti un sampon de calitate.
Sper ca te-am ajutat!