| Timidul333 a întrebat:

Problema este urmatoarea.
Am 16 ani sunt baiat si tot ma macina faptul ca pe la tample, parul meu nu exista.
Este oarecum dat in spate si a prins o forma de M.
Tatal meu este si el chel si spune ca a chelit dupa varsta de 28 de ani.
Bunicul nu este chel.
1 Se poate sa chelesc acum la 17 18 20 de ani?
2.Am auzit de acele peruci "hair system" destinate barbatilor care sufera de calvitie androgenetica si vad barbati care le porta cam tot timpul. Ce parere aveti?
3. Macar de ar exista sansa sa chelesc si eu in jurul varstei de 30 de ani ca si tatal meu? ...doar ca am acele goluri la tample si asta inseamna ca la mine chelirea deja s-a instalat? crying(
Help...

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am un prieten care a chelit de la 19 ani, si inca unu de pe la 16 deci e posibil sa ramai si tu.

| SashaMalmed a răspuns:

1. Este o sansa foarte mica ca sa chelesti la varsta aceasta, nu am mai vazut o persoana care sa cheleasca asa de tanar. Asa ca nu te ingrijora, ai destul timp sa chelesti!

2. Si eu am auzit de asa ceva dar totusi mi se pare ciudat. Cu timpul cand vei creste aunt aigura ca iti va sta bine si fara astea. Probabil vei fii mai chipes ca Mihai Bendeac laughing

3. Nu prea cred ca vei cheli asa de tanar. Sa stii ca deseori cauza caderii parului se datoreaza si la stres. Asta este valabil si la fete si la baieti. Totusi cred ca mai ai pana chelesti tu! Iti zic sa stai linistit si sa iti traiesti viata acum cat mai ai par ca sa te bucuri de el si sa nu te mai gandesti la ce e mai rau.

Si totusi dai si tu cu ingrasamant de sol sau ceva (Glumesc)

Multă sănătate! :3

| Avataruls a răspuns:

Si eu am golurile astea. Daca ti se trag firele de par cand dai cu mana prin par, ia-ti un sampon anti caderea parului