| cevacumva a întrebat:

Credeti in acest superstitiu de sf andrei, ca daca nu mananci nimic toata ziua si nu bei nici apa manaci doar seara inainte de a dormi o turta din sare si faina cica iti visezi ursitu. oare e adevarat? voi credeti? ati visat acreva ceva?

9 răspunsuri:
| Esperança a răspuns:

Eu zic sa te lasi de ursit si sa pui nitel mana pe o carte, in special de gramaticawinking

| anutza a răspuns:

Vezi sa nu-l visezi la spital... ia si mananca sa nu iti fie rau laughing

| Andreea14Bianca a răspuns:

Mi.am facut eu aseara o chestie. cum zicea bunica. Ca daca te piepteni si iti pui piaptanul sub perina visezi ursitul.
Am facut asta si sincera sa fiu am visat cu un baiat blond cu ochii verzi. Nu stiu. Poate sa fie doar o intamplare. cine stie

| Blondda a răspuns:

Acest superstitiu pe bunerolling on the floor? Poate aceasta superstitie!

| n1na a răspuns:

Eu stiam ca atunci cand iti pui busuioc sub perna iti viseti ursitul dar acum stii tu.cate bordee atea "obicee".Eu nu am visat incacrying

| BeyondTheDarkSun a răspuns:

Nu esti fata desteapta

| nustiunustiu a răspuns:

Este doar o vorba veche.nu cred ca este adevarat...si in puls ursitul este mai bine sa vina pe neasteptate.

| Mayaline a răspuns:

Prosti babesti! Nu te-ncrede in d-astea! Bye

| PiTBuLL_2382 a răspuns:

Sa nu mai crezi in mesaje din astea... l`am primit si eu de la mai multi prieteni... dar asta nici macar nu este o superstitie, e un mesaj facut de un om ce nu are ce face, il trimite la altu` si tot asa pana ajunge in toata lumeawinking