| georgiana28 a întrebat:

Salut.Am si eu o intrebare acum ca se apropie Sf. Andrei, in special pentru fete.Stiti ca se spune ca in noaptea de 29 spre 30, daca faci un ritual,gen sa nu mananci si sa nu bei nimic toata ziua,iar seara sa iti faci o turtita sarata pe care sa o mananci inainte de culcare, noaptea iti visezi viitorul sot care cica vine si iti aduce apa.Ati incercat careva? [FUNDA]

6 răspunsuri:
| danay72 a răspuns:

Sunt doar superstiti nimic real.

| HellGirl666 a răspuns:

✰ Bună. Eu am încercat doi ani la rând laughing dar nu am visat absolut nimic. Sunt doar niște superstiții care nu au nici o legătura cu realitatea.

| HowdidIgethere a răspuns:

Doar daca il visezi pe un cal alb, cu stea in frunte...

| Vintileanu_Nutica_1980 a răspuns:

Ba da e real e rau ai o boala numita puta de maimuta e una din ce le mai grave boli din lume nu fa asta pana NU E prea tarziu sper ca te-am ajutat happy

| georgiana28 explică (pentru Vintileanu_Nutica_1980):

Tu femeie tampita, daca nu stii vb frumos, du-te la gara

| rodyrody a răspuns:

Aceste ritualuri se faceau acum foarte multi ani in urma! Am citit si eu despre aceasta superstitie dar totusi nu am incercat, nu cred ca poate fi adevarat.Si sincera sa fiu chiar nu am incercat...Dar cel mai bine este sa incerci si sa vezi daca functioneaza si dupa sa ne scrii si noua sa ne zici daca a mers. Iti urez mult succes!