| anonim_4396 a întrebat:

Crema de galbenele buna pentru tenul gras la petele lasate de acnee? in cate zile sa ma astept la rezultate?

Răspuns Câştigător
| MaTrIx8378 a răspuns:

Baiatul a zis ca ii trebuie pentru pete, nu pentru acnee, unde vezi tu ca a zis de ' acnee '?

14 răspunsuri:
| MihaelaDart a răspuns:

Nu, nu poți folosi crema de galbenele daca ai tenul gras, pentru ca este foarte uleioasa, iar rolul ei este sa ajute la uscare/cicatrizare.
Pentru semnele lasate de puncte negre și acnee, aplica tinctura de propolis.

| mona a răspuns:

Este buna dar nu te astepta la rezultate in cateva zile, o sa treaca cel putin 3-4 saptamani pana ce vezi o ameliorare

| BiuL a răspuns:

NU, e prea grasa. Cumpara-ti o crema speciala pentru tenul gras.

| DonMecanico a răspuns (pentru BiuL):

CE imi recomanzi?

| BiuL a răspuns (pentru DonMecanico):

Daca ai pete de acnee, cel mai bine e sa mergi la un dermatolog, eventual o farmacista, cred ca ai nevoie de ceva cu particule abrazive, exfoliante, sa scapi de straturi superioare ale pielii care-s cu cicatrice, in rest asa o crema obisnuita pentru tenul gras, gasesti si in supermaketuri de la diverse firme, de exemplu Garnier, scrie pe ele pentru ce tip de ten sunt.

| Kasia a răspuns:

Crema de galbenele nu e buna pentru tenul gras.are o textura foooarte grasa iar daca tenul tau este deja gras nu va face altceva decat sa iti astupe porii si sa iti creeze probleme.cremele folosite pentru un astfel de ten sunt usoare, pe baza de apa.crema de galbenele ar fi buna doar pentru un ten uscat.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu ti-as spune sa nu folosesti crema de galbenele, este foarte grasa si acopera porii. Tenul tau nu va mai respira si iti vor aparea mai multe cosuri. Tenului acneic nu ii sunt adresate creme grase.
Incearca la rose posay-effaclar duo. Baftawinking!

| MaTrIx8378 a răspuns (pentru anonim_4396):

Baiatul a zis ca ii trebuie pentru pete, nu pentru acnee, unde vezi tu ca a zis de ' acnee '?

| Maomau a răspuns:

Cam in 20 - 30 de ani!

| xFakeSmilex a răspuns:

Crema de galbenele este buna cam pentru toate problemele tenului. Rezultatele vor aparea dupa 1 saptamana jumatate, depinde de cat de des o folosesti.

| DonMecanico a răspuns (pentru xFakeSmilex):

Majoritatea spun ca nu e buna pentru mine, ca am tenul gras, tu ce spui? eu vreau sa o folosesc doar pentru petele de la acnee, si o sa o folosesc des, dar spune-mi tu un program, si sa o aplic in strat subtire sau gros? multumesc

| xFakeSmilex a răspuns (pentru DonMecanico):

Uite aici un intreg articol care te-ar putea intresa: http://www.timpul.md/......-8712.html

Eu selectez ce este mai important:
Crema de galbenele este incredibil de buna pentru tratarea cosurilor, a acneei sau a altor probleme ale pielii. Aceasta are efect antibacterian, antiseptic si cicatrizant. Este, de asemenea, foarte utila in cazul arsurilor provocate atat de razele puternice ale soarelui, cat si de cele provocate de foc.
Crema de galbenele este un ingredient perfect si in tratarea hemoroizilor externi. Masajul local zilnic cu crema de galbenele si spalaturile cu ceai de galbenele, utilizate in paralel, pot trata hemoroizii intr-un timp foarte scurt.

Atentie! Crema cu galbenele trebuie utilizata cu atentie in cazul tenurilor grase. Este recomandat sa se utilizeze o cantitate cat mai mica, exclusiv in zonele cu probleme, nu pe toata fata.

Asta nu inseamna ca nu o poti folosi, o poti folosi dar trebuie sa fi atenta.
In strat subtire si o data pe zi!

| Gabriela_Mihaela_1990 a răspuns:

Eu am folosit stick pentru pete si iritati de piele pe baza de 100% ulei pur de arbore de ceai de la Thursday Plantation.
Il recomand cu ceea mai mare incredere, pe mine m-a ajutat foarte foarte mult.

| OmulTau a răspuns:

Este buna dar trebuie sa nu uiti sa te dai de vreo 2 ori pe zi si trebuie sa astepti rezultate vreo saptamana. depinde cat de grave sunt petele...winking

| DonMecanico a răspuns (pentru OmulTau):

Deci imi sugerezi sa ma dau cu ea daca am tenul gras? petele sunt de la acnee, cam de 2-3 luni aveam acnee, am scapat momentna de ea, si a ramas pete. o sa ma dau dimineata si seara e bine?