| MrrLove a întrebat:

Cu ce ajuta daca ma spal cu lapte pe fata? am cosuri, pistrui si tenul uscat. si am auzit ca laptele catifeleaza pielea. cum ar trebui? ma spal cu lapte si apoi cu apa sau cum? explicati-mi!

Sau mai stiti altceva care imi poate face tenul curat si catifelat?

7 răspunsuri:
| Florentina_7104 a răspuns:

Mai bine iti faci o masca cu miere si lapte.Ca sa ai tenul curat si catifelat foloseste o lotiune de curatare impreuna cu o crema hidratanta in fiecare seara. Poti folosi vitamina A (gasesti fiole la farmacie f ieftin) care este benefica pentru ten.

| Emmeii a răspuns:

Bună.

Eu zic că e mai bine să o foloseşti în combinaţie cu alte ingrediente, şi să faci o mască de faţă.

# Ai nevoie de: 2 linguri cafea măcinată, 2 linguri cacao, 8 linguri lapte, 2 linguriţe de miere.
Aplică masca pe tenul curat şi clăteşte-o după 20-25 de minute.

#Masca de faţă cu lapte şi miere îţi curăţă tenul în profunzime şi il întinereşte pe loc. Pentru aceasta mască ai nevoie de: 2 linguriţe miere, 6 linguri lapte.
Aplică masca pe faţă cu ajutorul unei pensule curate de machiaj. Îndepărteaz-o după 20 de minute cu apă călduţă. Trebuie să ştii că în loc de miere poţi folosi banană, căpşuni sau migdale măcinate.

#Pentru a prepara masca, ai nevoie de: 1 ceaşcă lapte, 2 linguri fulgi de ovăz,
Amestecă ingredientele bine ţi aplică-ţi masca pe tenul curat. După 10-15 minute, o poţi clăti cu apă călduţă.

Mai poţi căuta pe internet alte măşti. ^^

O seară minunată!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca urmatoarea masca facuta in casa:
1 albus de ou, 1 lingurita de miere si un sfert de lingurita de otet de mere/ lamaie.
Aplica masca pe fata si ramai cu ea 15-20 de minute (pana ti se intareste). Apoi, clateste-te cu apa rece.
Repeta asta zilnic.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Te speli cu lapte, lasi putin sa actioneze apoi cu apa.
Te pup!

| MrrLove explică:

Am uitat sa mentionez ca am 14 ani, este un risc daca folosesc masca?

| HopeRadioClick a răspuns:

Buna! Pentru un ten curat, fara cosuri, iti recomand o cura de detoxifire, si o nutritie completa pe baza de vitamine, minerale si proteine, dupa care problemele dispar fara sa iti dai seama! Nu uita consumul de apa(apa potabila si ceai neindulcit) adaptat kilogramelor tale! pentru detalii iubestemuzica@yahoo.com! Zile bune!

| lorenamihailescu a răspuns:

Pentru cosuri si pistrui poti folosi produse din gama avon clearskin. daca ai tenul uscat iti recomand o crema hidratanta