| MrrLove a întrebat:

Cu ce ajuta daca ma spal cu lapte pe fata? am cosuri, pistrui si tenul uscat. si am auzit ca laptele catifeleaza pielea. cum ar trebui? ma spal cu lapte si apoi cu apa sau cum? explicati-mi!

Mai stiti altceva care imi poate face tenul curat si catifelat?

8 răspunsuri:
| Azµre a răspuns:

Mălaiul face tenul catifelat tongue și îl curăță.

| h3r a răspuns:

Da, cum a zis Azure +mierea pentru coșurile uscate. Laptele n-are nicio legătura cu ce ai tu pe față, ci cu corpul în general pentru catifelare.
Pentru un ten curat îți recomand o loțiune tonică pentru față, pentru curățare, pentru ten! (Vezi că sunt la AVON foarte bune dacă ai putea comanda).
Pe lângă loțiunea asta, poți folosi un gel exfoliant/de curățare. Ori o mască cu crastavete/avocado...

Le recomand pe cele de la Garnier sau AVON, mai ales că la AVON mai sunt măștile și gelurile de față de la Planet Spa, extrem de bune.

| Aimèeeee a răspuns:

Cumpara-ti sapun anti bacterian, zynerit si crema schinoren.
Am avut si eu si dupa o saptamana de folosire tenul meu a devenit fin ca fundul unui bebelus!

| CreaţaWsz a răspuns:

Pune intr-un castron cu apa niste coji de castravete. Baga-l la frigider 30 minute si dupa aia te speli cu acea apa pe fata. Poti face asta in fiecare dimineata.

| Madut a răspuns:

Buna, ai nevoie de un tratament cum a spus si @Aimèeeee, zynerit e foarte bun si iti recomand sa nu mai stai cu mainile pe fata, sa storci cosuriile sau cu parul pe fata, pentru ca parul poate sa aiba particule de praf care iti pot inflama fata. Cosuriile o sa treaca un pic mai greu pentru ca fata ta este inflamata. Bafta si ai grija de fata ta. pupicii!

| MadalynaOk a răspuns:

Eu folosesc crema de fata din lapte de capra. Exista asa ceva. E foarte buna. Mi-a recomandat-o o prietena.

| MrrLove explică:

Am uitat sa mentionez ca am 14 ani, este un risc daca folosesc masca?

| h3r a răspuns (pentru MrrLove):

Nu, nu este niciun risc atâta timp cât știi ce folosești. Încearcă o mască din gălbenuș de ou cu miere.

E ok deocamdată.