| anonim_4396 a întrebat:

Cu ce as putea sa ma epilez pe corp ca sa nu creasca parul mai mult? (sunt baiat)

2 răspunsuri:
| Mina a răspuns:

I-am vazut odata la TV pe cei de la Flamingo Boys si spuneau ca nu se epileaza pe corp, pentru ca s-ar irita prea tare, sau ceva de genul, avand in vedere ca barbatii au mult par si firul gros. Mai spuneau ca folosesc niste masini speciale de tuns pentru acest lucru.

cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Daca te epilezi cu ceara nu iti creste mai mult, iar in timp epilarea devine mai putin dureroasa. Din ce am citit, la clinici cu aparatura necesara se fac epilari definitive, unde se elimina si radacina firului de par, nu stiu preturile.