| cristinabelu a întrebat:

Cu ce crema in afara de bepanten ma pot da pe un tatuaj permanenet? multumes

Răspuns Câştigător
| Epigonul a răspuns:

BEPANTHEN Plus se foloseste in general,dar in afara de acesta din cate stiu ar mai fi Tetraciclina Clorhidrat. Dupa in jur de o saptamana de la aplicarea cremei initiale, te poti unge cu o crema simpla hidratanta pe baza de vaselica cu vitaminele A si D care nu ataca pigmentii, atentie, daca am zis pe baza de vaselina nu te gandi la crema de galbenele, deoarece aceasta ataca pigmentii! De astfel poti intreba persoana care ti-a batut tatuajul ce crema iti recomanda sau farmacistele.

6 răspunsuri:
| chrisstina a răspuns:

Poti folosi si crema clasica de galbenele

| Luci_Lucian_1997 a răspuns (pentru chrisstina):

Nu e okey, scoate tusul

| babyalexa a răspuns:

Cel mai indicat este bephanten unguent sau in cel mai rau caz o crema simpla pe baza de vaselina neutra doar cu Vitaminele A si D fara alte ingrediente cosmetice care pot ataca pigmentii.Iar peste crema pui o folie din aceea subtire.

| hamas47 a răspuns:

In principiu cu orice crema hidratanta, dar incearca sa fie de bebelusi pentru piele sensibila, that shoud workwinking

| Rodicuta25 a răspuns:

Este recomandat sa comandati la orice farmacie o crema simpla pe baza de vaselina neutra doar cu Vitaminele A si D fara alte ingrediente cosmetice care pot ataca pigmentii, nu uitati ca trebuie sa va spalati bine pe maini de fiecare data cu un sapun antibacterian…aceasta crema poate fi folosita in acelasi timp in care dati cu unguent Bephanten.

| KissRaulYo a răspuns:

Unguent de galbenele