| anonim_4396 a întrebat:

Cu ce culoare pot asorta un bolero verde? (cu ce bluza sau tricou de ce culoare)

6 răspunsuri:
| Crs a răspuns:

Alb sau negru

| candydream a răspuns:

Il poti asorta cu un tricou alb cu imprimeu verde sau un tricou galben simplu. Poti purta o pereche de pantaloni verzi sau albi trei sfertuti si stramti.

| littleladybug a răspuns:

Poti combina verde cu alb, negru, albastru, galben, violet, rosu...Secretul asortarii culorii verde este in a alege nuanta potrivita de verde. Daca alegi o nuanta de verde care se regaseste in natura (kaki, oliv, smarald, etc.), poti sa o asortezi cu aproape orice culoare. Culorile similare verdelui sunt albastru si galben, si se potrivesc de minune cu verde, daca nuantele nu sunt foarte intense. Culoarea complementara verdelui este rosu, si se potrivesc foarte bine daca te mentii in spectrul normal si nu alegi nuante prea intense. Fereste-te sa asortezi verde cu violet si portocaliu, acestea pot fi asortate numai cand nuantele de violet sunt indreptate spre albastru iar nuantele de portocaliu spre galben.

| anna_4818 a răspuns:

Poti sa il iei cu o bluza/tricou alb sau verde (de preferabil de aceeasi nuanta cu boleroul). si galbenul merge. dar cred ca cel mai bine merge albul pentru ca ar scoate mai bine in evidenta boleroul. happy

| letitblue a răspuns:

Alb, beige, grii

| madutzaa19 a răspuns:

Pai poti combina cu un tricou sau bluza alba, galbena acum depinde si de nuanta de verde