| bauer_sonia a întrebat:

Cu ce ma pot da la piercing ca sa se vindece mai repede? Ar trebui sa il acopar sau sa il las la aer? Mama spune mereu ca trebuie lasat neacoperit sa se vindece.

3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"Mama spune mereu ca trebuie lasat neacoperit sa se vindece"

dă-i fundă că zice bine

| Furnicuta000 a răspuns:

Ranile se vindeca mult mau repede daca sunt lasate descoperite, la aer.

| Dandinelle a răspuns:

Mama ta are dreptate, tine locul curat (nu folosi alcool sau alte produse pentru a nu "ataca" pielea deschisa) si lasa sa se vindece singura zona.