| Anablondyi a întrebat:

Hellohappy sunt din targu-mures si aici e epidemie de pojar straight facesincer nu stiu ce ar trebui sa fac pentru ca la scoala nu mai pot merge, nu ma lasa mama si presupun ca va trebui sa merg la un medic sau ceva, medic de familie...( app sunt clasa 8`a). Problema cu care vin la voi este aceasta : astazi doresc sa imi pun piercing in buric, ca pana la vara sa se vindece si sa fie frumos si, mama nu stie de acest pierce si nici nu vreau sa afle sad! Chestia e ca daca ma duce la medic, s-ar putea sa ma dezbrace acolo si sa vada piercingul... ce ma sfatuiti sa fac, pentru ca eu oricum piercingul mi-l fac azi! Cum sa ma scot. pentru ca daca nu merg la scoala inseamna ca sunt bolnava, deci trebuie sa merg la medic.si nu vreau pentru cao sa vada piercingul dar nici la scoala nu vreau sa merglaughing! va rog help! dau funda la cine are idei

4 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Amana piercing-ul o zi!
Fa-l maine si ai liniste!

| ioana200499 a răspuns (pentru greece12):

Spune-i mamei ca nu e necesar sa te insoteasca la medic... Daca e neaparat sa iti pui azi percing...La ce scoala esti din Tg. Mures? Si eu sunt de aicihappy

| Evelyne13 a răspuns:

laughing deci nu te-o asat mama ta la scoala?

| MuffPuff a răspuns:

Piercongul il poti amana cateva zile. pojarul e boala copilariei vrei nu vrei tot il ai. La scoala poti recupera romana si matematica. Poti face in weekens o ora doua de pregatire. Si mama ta tot va afla chiar daca vrei tu sau nu.