| ßobolina a întrebat:

Cu ce pot decolora parul acasa? Si cum?
Am inteles ca il poti decolora cu lamaie sau musetel... Apa oxigenata nu functioneaza.
Am incercat.

Răspuns Câştigător
| GoldDust a răspuns:

Ai putea sa folosesti o infuzie de musetelwinking
- pui la fiert 600 ml de apa si doua linguri de musetel (flori uscate). Lasi infuzia pe foc mic timp de 20 de minute, si te clatesti cu ea pe cap, inainte de a te spala si maseaza-ti bine pielea capului. Spala-te in mod normal parul cu samponul tau potrivit, clatesti cu apa si apoi cu ceea ce a mai ramas din infuzie.

De asemenea poti folosi si infuzie de flori galbenele si ciubotica-cucului. Parul va capata o nuanta aurie frumoasa dupa cateva saptamani.

Si radacina de rubarbar... poate decolora parul, sanatos!

Se pune la fiert un litru de apa si patru linguri de radacina de rubarbar taiate marunt, timp de 20 de minute. Dupa cateva ore (cat a stat la macerat), se strecoara, iar infuzia se foloseste la clatitul podoabei capilare.

Plantele medicinale se gasesc la Plafar si ii pot aduce stralucire, catifelare si o nuanta frumoasa, dar sanatoasa parului tau!batting eyelashes

4 răspunsuri:
| Sapphire a răspuns:

Stoarce in sampon sucul a 2 lamai/3 sa zicem. Dupa terminarea samponului vei vedea ca o sa se mai deschida putin, dar sa nu te astepti la o schimbare prea mare. Eu asa am facut.

| Maddu a răspuns:

Mai bine mergi si-ti iei un decobez de caliatete. dar parul se arde.big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai cu lamaie si musetel nu am auzit, depinde, ca mie cu apa oxigenata mi-a mers, dar odata ce m-am dat nu trebuie sa stau mai mult 5 secunde pentru ca parul o sa se faca albthinking

| Adinamaria a răspuns:

Du-te la magazin si cere decolorant pentru par, arata ca vopseaua de par