| anonim_4396 a întrebat:

Cu ce sa ma dau daca mi se decojeste piele pe piept si pe nas din cauza ca m-am ars la soare?

9 răspunsuri:
mumoasa
| mumoasa a răspuns:

O crema foarte hidratanta.happyIn cateva zile o sa fi ca nouawinking
Succes!

| Brigitta a răspuns:

Gasesti in farmacii produse specifice pentru problema tahappy
Intrebi farmacista si iti recomanda ea ceva bun...

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Gasesti la Plafar " Plant activ balsam dupa plaja cu ulei de catina '', asta a folosit fiica mea cand a venit de la mare, recomandat de medicul de familie.

| annda a răspuns:

Pai mai intai exfoliaza cu un gel de dus exfoliant sau cu faina de porumb apoi aplica o crema hidratanta ( crema ultra-nutritiva de la Garnier e cea rosie sau Nivea Smooth Body Milk) sau incearca cu ulei de copii mici(Dalin sau Johnson Baby).

| caramelitamia a răspuns:

Este o crema in Kaufland, sau la plafar :''plant activ balsam dupa plaja cu ulei de catina '' Si eu am avut aceasta problema, pe piept, cred ca te si ustura un pic sad. Incerca acesta crema e foarte buna deoarece are in compotzitie uleiul de catina, care are propritatzi de regenerare a pielii arse, distruse. Balsamul costa in jur de 2 lei, sau 2, 50 bani, chiar daca e foarte ieftin e si foarte eficient. succes!winking:*

| bruno9432 a răspuns:

O crema foarte hidratanta. Daca te-ai ars foarte rau la soare poti lua de la farmacie vitamina A uleioasa si masezi pe zonele afectate.

| kathessa a răspuns:

Cu o crema pentru peeling la dus si dupa dus cu o crema de hidratare.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună.
O cremă de corp pe bază de vitamina A şi E. Când te speli, foloseşte un gel de duş abraziv.
Pa, pa.

| yoyo_4559 a răspuns:

Crema de dupa plaja. Eu dupa plaja folosesc Garnier Ambre Solaire "Dupa Plaja" si nici nu ma mai arde piele si nici nu se decojeste asa urat.