| GokuUltraInstinct a întrebat:

De la o vreme încoace îmi cad straturi de piele de pe brațe piept și spate, efectiv ca la șarpe, și nici nu am stat la soare sau ceva să mă decojesc efectiv îmi cad straturi de piele de pe brațe asta se cam întâmplă la o luna ~ două

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Este perfect normal sa cada pielea moarta, lasand loc uneia proaspete si sanatoase. Toti patim asta, iar vara se intampla mai des, pentru ca intervine deshidratarea. De aceea este nevoeid e minim 2 litri de apa sa bem zilnic, pentru o piele frumoasa si sanatoasa.
Pielea se regerenereza la 5-6 zile, nu la 2 luni.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Du-te la un dermatolog cat de repede poti.

| Anon31241212 a răspuns:

Du te la un dermatolog