| alina5298 a întrebat:

Cu ce sa ma imbrac de revelion si cum sa ma fac la par?

Răspuns Câştigător
| Lala20 a răspuns:

Depinde cati ani ai, unde te duci (club, cabana la munte, acasa la o prietena) si cu cine! Daca ai de umblat pe afara nu ar fi prea indicat sa mergi in fustita ca va fi cam frig din cate am auzit. Daca nu, poti opta pentru o pereche de ciorapi (negri) sau colanti si cu o rochita mai moderna, sau o fusta si un top adecvat. Eu cred ca merg cu colanti negri, o bluza tip rochie gri inchis, proaspat primita laughing cizmele mele pana la genunchi sau botinele scurte cu toc si vestuta din blanita, scurta. Evident si paltonasul peste. Dar ti-am zis: depinde cati ani ai si pe unde o sa umbli! Daca mergi la o cabana optezi pentru ceva mai sport evident: blugi si un top-roling sau ceva, dar nici sa nu iti fie prea cald happy cizme sau botine clar. Si parul iarasi depinde daca mergi afara si iti pui o caciula nu poti sa iti faci nu stiu ce chestie, intindeti-l si lasa-l asa, sau prinde-l intr-un coc, eu ma mai gandesc ce-o sa-i fac! Oricum, succes si sa ai o petrecere reusita! Funda?

17 răspunsuri:
| Mentaaaaa a răspuns:

Buna! Anul acesta se poarta de revelion parul lasat liber asa ca i-ati in mana o placa sau un ondulator si sigur va iesi ceva fabulos. Daca iti petreci revelionul in club iata aici cateva tinute absolut superbe : http://www.divahair.ro/......a_in_club!
Daca vei merge la o petrecere eleganta iata aici cateva idei care mi se par interesante :http://www.divahair.ro/......lion_glam! Succes si sunt sigura ca vei arata fabulos de revelion;)

| Sarucka a răspuns:

Ok deci... 1. ia-ti o rochie mulata scurta cu niste cizme negre lungi iti pui u lant lung negru/argintiu niste cercei lungi negrii/albi/argintii, iar la par sa ti-l prinzi sus (nu dezlegat!)sa nu til prinzi cu precizie ci prinde-l la intamplarewinking
2.luze de-aia care se poarta cu helanca dedesubt cu niste colanti negrii si cizme lungi(orice culoare)tot asa accesorii si parul ca la nr 1winking

sper ca ti-am fost de ajutor (funditabatting eyelashesbig grin)

| GoldDust a răspuns:

Rochii de seara pentru Revelion 2011, in nuante de maro si bej, singurele pete de culoare fiind nuantele metalice si rosul.
Pata de culoare de pe podiumurile din toata lumea a fost, fara nici o indoiala, rosul. In nuante diferite, de la rosu aprins si pana la visiniu sau burgund, rosul a adus o nota de veselie si pasiune in colectiile celor mai importante case de moda.

Ai liberatea de a-ti alege nuanta preferata de rosu, deoarece sunt la moda absolut toate tonurile deviate din aceasta culoare si de asemenea poti purta rochii rosii atat seara, la evenimente formale, cat si ziua, in tinute casual sau office:
http://www.fashionup.ro/designeri/

Anul acesta, lejeritatea si naturaletea ocupa primele locuri in top. Nu trebuie sa te chinui cu bucle tip "sarmalute" sau sa te imbatranesti cu cocuri complicate. Trebuie sa arati fresh si senzuala, fara a parea ca te-ai fi straduit prea mult. Vedetele adora trendul buclelor lejere, ce pornesc in special de la jumatatea capului si nu de la radacina, avand un aspect natural si tineresc. Este o coafura simpla, pe care o poti realiza si singura, fara ajutorul unui specialist, folosind doar cateva bigudiuri mari si o spuma fixatoare. Daca este prima data cand incerci sa te coafezi singura astfel, te sfatuim sa "exersezi" coafura cu cateva zile inainte, pentru a fi sigura de reusita in seara de Anul Nou.

Daca parul tau nu este ondulat natural, ai nevoie doar de un ondulator si un fixativ usor, care sa nu incarce. Daca buclele tale sunt naturale, foloseste produse speciale pentru par ondulat si vei arata minunat;)
http://3.bp.blogspot.com/......to-660.jpg

http://i29.photobucket.com/......styles.jpg

Have fun! XD

| Chrristina a răspuns:

Poti sa iei o rochita cu niste pantofi asortati ca in aceasta poza :
http://www.mayra.ro/files/assets/images/interior%208/clubbin_in.jpg
Sau daca nu iti place poti incerca o rochie de aici :
http://www.karena.ro/......_revelion!
. Pentru coafura iti poti face bucle sau : http://www.divahair.ro/......u_revelion
Succes!

| TeenageGirl a răspuns:

Depinde, :)daca il faci:
*La club/discoteca-Imbraca`te funky, colanti extravaganti cu un material subtire si o rochita cum ar fi mov galben oranj sau maro dar evita sa porti alb de revelion sau verde albastru merge dar nu asa de mult.
*La restaurant-o Rochie simpla dar si care iese in evidenta sa fie albastru sau mov :)

Machiaj pentru:
*Ochi albastri-Sta perfect gri cu o rochie albastra :x poate merge simov sau un lila:D
*Ochinegri-aici ai multe posibilitati:)
*ochi verzi-cu siguranta verdele iti va pune in evidenta ochii dar stabinesi un gri deschis:D
*ochi caprui-Incearca ceva natural machiajul piersica la ochicaprui te va ajuta in orice imprejuare :) sua poti un Dark cu un negru usor prin jurul ochilor :D

La buzele subtiri cat si la cele groase luciul de buze nu da gres dar daca vrei ruj anul acesta sianul viitor d se poarta culolarea piersicii
http://www.google.ro/......tp?/imgres r:11, s:0&biw=1081&bih=808

http://www.google.ro/......tp?/imgres r:3, s:0&tx=68&ty=21&biw=1081&bih=808

http://www.google.ro/......tp?/imgres r:15, s:20&biw=1081&bih=808

Mai am cateva ponturi mai jos :D

Machiajul ochilor albastri si verzi

Ochilor albastri si celor verzi li se potrivesc aproximativ aceleasi culori si nuante. Totusi, pentru a-ti pune in valoare ochii albastri este indicat sa optezi pentru roz pal (piersica), Orange, maro si corai. In cazul ochilor verzi vei iesi in evidenta daca te machiezi cu visiniu, mov, roz inchis. Griul este o nuanta in tendinte pentru hainele din acest sezon. Daca te imbraci astfel nu ezita sa apelezi la farduri in tonuri de gri.

Pentru ca machiajul de Revelion trebuie sa fie unul cu totul special foloseste un contur negru de jur imprejurul ochilor. Vei da mai multa intensitate privirii. Pentru un plus de expresivitate poti aplica un tus cu sclipici si gene false.

Machiajul ochilor caprui si negri

Femeile care au ochii caprui sau negri au acces liber la orice culoare: de la roz, portocaliu si galben, pana la verde, albastru, turcoaz, maron si chiar negru. Pentru ca in general culorile inchise se asorteaza cu orice nuante, te poti „juca" cu tot felul de combinatii si umbre (evident, trebuie sa tii cont si de tinuta din acea seara). Poti obtine un efect deosebit daca renunti la conturul negru de ochi si iti subliniezi in schimb genele cu o cantitate dubla de mascara. Daca ai cearcane evita sa folosesti farduri in tonuri de albastru sau verde.

Pentru ca este un moment special care se desfasoara seara, incearca machiajul smokey eyesmake-up cu nuante de fumuriu, mult creion dermatograf negru sau alte nuante la fel de inchise ca fardurile). (

Tips: nu se foloseste niciodata aceeasi nuanta ca a ochilor tai. Pentru ca este un machiaj de petrecere, poti aplica un strat subtire de sclipici peste fard, ca o umbra.

Etapele un machiaj corect

Tratament la cosmetica

Cu cel putin doua saptamani inainte de marele eveniment trebuie sa iei in considerare posibilitatea unui tratament la cosmetica. O curatare si o hidratare intensa a tenului te vor ajuta sa ai o piele de invidiat. In acelasi timp, un ten care „a vizitat" salonul de cosmetica este un ten pe care machiajul va rezista mai mult timp si va arata mult mai bine.

In ziua petrecerii

Exfoliaza-ti pielea cu un gel scrub sau cu un gel de fata obisnuit dar cu o perie speciala pentru exfoliere. Acest tratament va indeparta celulele moarte si va permite cremei hidratante (pe care o vei aplica imediat dupa) sa patrunda mai bine in piele.

Fondul de ten

Dupa ce ai aplicat crema hidratanta, potrivita tipului tau de ten, asteapta 10 minute si aplica fondul de ten. Intinde-l bine cu ajutorul degetelor sau cu al unui buretel usor umezit. Nu uita sa te dai cu fond de ten si pe buze si gat pentru a evita aspectul de masca.

Tips: Make-up artistii recomanda ca pentru machiajul de seara sa se utilizeze un fond de ten intr-o nuanta mai deschisa decat culoarea pielii.

Anticearcanul

Acesta se aplica imediat dupa fondul de ten. Este de preferat un produs lichid pentru ca se intinde mai bine, nu creeaza impresia de aspect incarcat si este mai usor de manevrat. Acesta se aplica atat in zona de sub ochi, cat si pe pleoapa superioara si arcada.

Pudra

Opteaza pentru o pudra translucida, care sa iti fixeaza machiajul fara sa iti incarce pielea si sa ii dea un aspect imbacsit. Aceasta se gaseste in magazinele de profil sau farmacii, intr-o singura nuanta. Pudra translucida nu schimba culoarea tenului tau ci ofera un aspect satinat, impecabil.

Machiajul ochilor

Aplica ceva mai mult pudra in zona de sub ochi pentru a evita ca fardul de pleoape sa cada pe obraz si sa se impregneze in piele. Dupa ce ai fardat ochii, imprastie pudra de sub ochi cu o pensula speciala.

Fardeaza-ti ochii in functie de culoarea lor, dar tine cont si de tinuta pe care o vei purta. Se poarta foarte mult culorile metalice, sidefate, asa ca le poti testa fara teama.

Atentie insa, daca vei pune accentul pe ochi, machiajul buzelor si al obrajilor trebuie sa fie cat mai natural.

Fardul de obraz

Acesta are rolul de a-ti armoniza trasaturile, de a corecta mici imperfectiuni, de a crea umbre, contraste si lumini si de a da un aspect perlat obrajilor. Fardurile in nuante de bej, crem, maron sunt cele mai indicate pentru un astfel de moment. Evident, culoarea trebuie aleasa si in functie de forma fetei si culoarea tenului – pudra poate fi mata sau sidefata.

Rujul

Rujul este produsul care se aplica ultima data. El trebuie ales in functie de restul machiajului si de preferintele tale. Daca ai pus accentul pe machiajul ochilor, buzele trebuie sa aiba o nuanta cat mai naturala, insa daca ochii sunt fardati in culori apropiate de culoarea tenului, opteaza pentru un ruj rosu intens.

Tips: Pentru ca acesta sa dureze mai mult timp, maseaza buzele cu putin fond de ten, da-le cu un strat de pudra si abia apoi cu ruj.

| tpurotpuro a răspuns:

Eu zic sa incerci asa ceva, are efect si merge la orice eveniment special:
-colanti negri(optional, acum, daca nu vrei, merge dar e frig)
-niste botine tot negre cu toc
-acum rochia, superb ar fi o rochie neagra, jos bufanta putin si sus stramta
-perfect ar fi ceva peste gen army, intelegi? poti sa adaugi, daca e, niste nasturi
-un paltonas de culori inchise, care vrei tu gen:sus ca unul normal si jos ca o fusta, asa, daca nu ai, merge oricum
Parul:
-daca il ai drept, increteste-l si lasa-l asa
-daca il ai cret, indreapta-l si lasa-l pe spate
Pupici :*
Funda?

| alina5298 explică:

Va multumesc. M-ati ajutat foarte mult.love struck:*

| hp1uk a răspuns:

"Petite robe noire" e mereu salvatoare. Rochia neagra, scurta daca nu ai inteles, cu sandale sau pantofi iar parul il poti prinde intr-un coc neglijent.

| LaLa_5622 a răspuns:

Depinde unde mergi.Eu zic, ca niste colanti si o bluza sunt foare comode, iar la par iti poti face niste bucLe happy

| danyelle_5059 a răspuns:

Buna pai incearca sa porti ceva frumos care sa arate bine pe tine depinde de gusturile tale si cat de in evidentza vrei sa iesi. Pentru par ai putea opta pentru o coafura la coafor :p bucle un coc ceva onduleuri depinde si de stilul tau vestimentar, uite cateva poze poate te inspira: http://www.eva.ro/......11865.html

| NobodyHeree a răspuns:

Pai eu zic sa iti iei o rochie mai scurta, o jacheta de blana(daca ai) si parul sa ti-l lasi pe spate.
Bafta!

fundita?

| MarinaMrn a răspuns:

Ideia mea este ca de revelion sa te imbraci in ceva elegant daca pleci pe undeva sau daca stai acasa in ceva comod

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pantaloni negri raiatzi, camasha galbena, par in ambele culori (mi se shopteshte-n ca negru e non-culoare, dar shuvitzele "negre" pe care le am eu pe par sunt un soi de shaten-ciocolatiu foarte inchis)... iar ca incaltzaminte, ceva de sezon, cizme, de fapt doar una...de ghips!

ceva lejer sa nu stai chinuita toata noapte pe tocuri; coafura:

http://www.eva.ro/......11865.html

sper ca te-am ajutat;)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Spune unde si cu cine iti petreci revelionul ca sa te ajut.

| PaulaMihoc a răspuns:

Eu m-am inspirat de aici http://bit.ly/imbracaminte-revelion, iar parul mi l-am facut bucle lejere.

| laura29i a răspuns:

Uite o colectie de rochite speciale pentru noaptea de Revelion: http://www.honolulu.ro/rochii-de-revelion-rosii/

| Katy3 a răspuns:

Te poti imbraca asasadvariante)

-niste colanti lungi negri cu bluza gri mai lunguta
-o rochie neagra mulata(daca asi corp fumos)
-un costum frumos a; es de tine

la par:

iti poti face un coc dragut la stelisti (iti recomand un salon in bucuresti se numeste tribute)

-iti poti lasa parul desfacut si sa il faci ondulat
(funda?)