| ChocolateAddict a întrebat:

Cu ce sa ma imbrac in prima zi de scoala? Trec a opta si nu am uniforma.Si nu as vrea tinute gen pantaloni negri si camasa albalaughingCeva mai interesanthappy

Răspuns Câştigător
| EmaEmax a răspuns:

Buna! Uite aici cateva tinute super pentru scoala:
Tinuta 1:Camasa in carouri, pantaloni skinny negrii, tenesi
Tinuta 2:Bluza cu floricele,cardigan negru, blugi skinny, balerini negrii
Tinuta 3:maiou colorat,sacou, blugi skinny albastri, balerini
Tinuta 4:blugi taiati,maiou, jacheta, tenesi
Tinuta 5:pantaloni scurti de blugi,dres negru mat,cizme,tricou cu imprimeuri, vesta neagra
Si nu uita de accesorii! Un ceas colorat, un lantisor simplu sau o esarfa. :* funda? puppy dog eyes

6 răspunsuri:
| Alyra a răspuns:

Blugii cei de toate zilele( ar fi cool să fie noi)+balerini sau adidaşi+o bluziţă drăguţă, ar putea fi cu mâneci 3 sferturi, sau ai putea să îţi iei o cămaşă colorată(cu flori sau carouri, sau de culoarea pantofilor)
Oricum...nu te stresa, prima zi de şcoală nu cere cine ştie ce ţinute eleganţă. Îmbracă-te cum te îmbraci tu în fiecare zi. happy
Succes!

| unknown a răspuns:

Dar si cu o camasa alba poti arata bine,dar depinde de model deci o camasa alba putin mai lunga daca e prea lunga adauga o curea subtire cu o pereche de blugi skinny si niste tenesi gen converse,balerini sau niste papuci oxford cum preferi cu toc sau fara.
Ai mai putea lua un tricou cu dungulite sau maieu, alb-negru, o pereche de blugi sau o fusta in culori inchise gen asa:http://www.polyvore.com/......kirt/thing
http://www.polyvore.com/cgi/thing?id=39317293
si cel mai bine ar sta cu o pereche de balerini simpli.
Un tricou cu imprimeu sau maieu cu o fusta sau blugi, un cardigan pe deasupra daca vrei sau sacou si cu o pereche de tenesi sau niste cizmulite.
Succes

| blueangel99 a răspuns:

Păi...Pantaloni albaştrii (3 sferturi)cu modele, un tricu alb cu ştrasuri şi o jachetă de blugi. Poţi să îţi iei cam ce pantofi vrei.

| KisaTheCute a răspuns:

Heyo!

Si eu trec tot in clasa a 8 -a, uite cum o sa ma imbrac eu, pentru ca, chiar daca am uniforma, la noi in prima zi poti merge imbracat cum vrei.

Am sa port un top negru, iar pe deasupra mi-am luat un sacou casual, din material moale, de culoare grena, pe care o sa le asortez cu niste blugi rupti [ ieeei ], si tenesi sau poate niste botinute dragute.

Totusi, icnerca sa nu te duci cu decolteuri exagerate sau tocuri, pentru ca la scoala chiar nu merita. laughing

Pa, pa!

P.S.: Trebuie sa ne punem pe invatat, anul asta examenelehee hee

| ♥•ßyencuţa•♥ a răspuns:

Pai ai putea sa te imbraci dragut, dar si in limita decentei, adica nu in fustita scurta sau un tricou fooartee decolat. Ai putea sa-ti pui o pereche de bluci draguti, cu o bluzita, un tricou simpatic, sau o camasuta in carouri. Ai putea sa-ti pui si o esarfa, sau un lantisor mai lung, foarte dragut. Deasemenea ar merge si o vestuta draguta sau o cravata pusa la caterincawinking! Sper sa-ti gasesti tinuta perfecta si succes la scoala!:*:*

| kolarov123 a răspuns:

Niste blugi un tricou un hanorac si o esarfa