| BaiatulDePeTPU a întrebat:

E ok daca ma imbrac la o inmormantare cu o camasa alba si pantaloni negri?

16 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Nu e ok

| DenisIonut01 a răspuns:

Practic trebuie sa te imbrai in negru tot dar daca nu ai asta este. Doliu e in suflet cu orice te imbraci. Condoleante!

| Wehrmacht a răspuns:

Imbraca-te cum vrei.Te duci pentru persoana decedata nu pentru aia carora le pasa mai mult de toale decat de prezenta ta.

| Naяutσ a răspuns:

Da
Condoleante!

| ɗєʌɗvơɪƈє a răspuns (pentru Naяutσ):

Ești bătut în cap?

| Naяutσ a răspuns (pentru ɗєʌɗvơɪƈє):

Nu o sa invie mortul daca isi i-a camasa alba pe el, poate nu are una neagra, in plus daca isi pune un sacou sau o vesta neagra merge. straight face

| ɗєʌɗvơɪƈє a răspuns (pentru Naяutσ):

Albul reprezintă fericirea. Negrul reprezintă tristețea. ^_^
De ce crezi că mireasa e albă și mirele are doar cămașa albă, iar în rest doar negru? laughing
Acum trecând la subiect... este nepoliticos să mergi la o înmormântare cu alb, câtuși de puțin ai avea pe tine.(Poate excepție șosetele)

| Naяutσ a răspuns (pentru ɗєʌɗvơɪƈє):

De asta mirele se imbraca in negru. laughing
Mai ales in mediul rural unde esti subiect de discuti pentru batranicile bagacioase, dar daca chiar nu ai de unde sa faci rost de o camasa neagra, iti pui un sacou negru peste camasa si dai inainte.

E o discriminare a culorilor laughing, daca e alb la fata, e bine sa se dea cu crema de papuci, nu? laughing

| Ayako a răspuns:

Părerea mea este că albul este adevărata culoare a morţii, dar ceilalţi spun că e negrul.Fiecare cu părerea lui.
Eu aş zice că e ok să mergi aşa.

| Ayako a răspuns (pentru Ayako):

Condoleanţe. *am uitat să zic*

| YoChriss a răspuns:

Salut! Nu. Nu e bine sa te imbraci in alb la inmormantare pentru ca trebuie tinut doliu.

| 83Cosmin a răspuns:

NU, trebuie a fie si camasa tot neagra.

| SofiaAndreea a răspuns:

NU!

| AdelinaAdee a răspuns:

Nu cred ca este ok. Dupa parerea mea ai putea sa iti iei tricou/camasa/hanorac/bluza neagra..De ce te-ai imbraca in alb la o inmormantare? E absurd.