| superpissy40 a întrebat:

Cu ce sa ma imbrac la balul bobocilor? Este peste o saptamana.Initial m-am gandit sa imi iau o rochie cu niste cizme, dar este cam racoare afara. Puteti sa imi dati tinute, incaltari si machiaj? Iar parul cum as putea sa il fac? Sa ma descriu: am in jur de 1.60m,53 de kg,am parul brunet,fara breton si drept,fata ovala spre rotunda,buzele medii,iar conformatia mea este nici foarte grasa, nici foarte slaba, undeva intre.Merita sa imi iau tocuri? Funda :3

Răspuns Câştigător
| bombonika1799 a răspuns:

Ti-ai putea lua o pereche de colanti din imitati de piele cu o camasa draguta rosie sau ce culoare iti place tie(chiar si in carouri cu un colier http://images2.bizoo.eu/......6602.jpg,o pereche de botin cu toc http://covetyouconceptstore.com/......i-tepi.jpg sau o pereche de pantofi cu toc http://img29.olx.ro/......ii.jpg..cu o gheaca de piele, parul poti ori sa til indrepti, ori sa ti.l ondulezi https://www.google.ro/......ps?/search vrei sa pari mai sexy ia-ti niste ochelari din aceea cu lentila transparenta si fa-ti buzele rosii. daca alegi sa te imbraci in rochie, depinde si ce rochii ai ar merge o rochie in genul http://weheartit.com/....../tag/dress peste cu o jacheta de piele si niste pantofi cu toc si platforma sau o rochie mulat cu o jacheta de pliele sau un cardigan lung co o curea la mijloc si botine cu toc..depinde si de preferintele tele, de ce ai in garderoba, de felul tau de a fii, spre exemplu eu ma imbrac intr-o pereche de blugi in stil colanti, un grii inchis de toc cu o pereche de ghete http://m1.tocmai.ro/f/i/normal/7/1967/19679287_2.jpg dar mult mai dragute si o bulza eleganta alba cu spatele din panza si o fontita, peste imi iau o gheaca de piele sau un balton inchis.parul mi-l fac bucle lenjere sau mi-l creponez... sper ca te-am ajutat si distractie placuta!

3 răspunsuri:
| alexandra23252 a răspuns:

Buna! Daca vrei sa fii comoda si sa nu iti fie rece. Iti poti lua o pereche de jeansi skiny cu o camasuta sau o bluzita draguta si un sacou peste sau o geaca de piele... Iar incaltarile pot fii cu toc mai inaltut si freza ca sa nu fii tot timpul cu mana in par... Dupa cum ai descris ca ai avea parul. Parerea mea e sa iti intinzi parul sa iti lasi o suvita pe o parte si una pe cealalta parte a fetei si sa iti prinzi parul intr-o coada de cal si in crestet sa fir putin tapat. Iar machiajul sa il faci in functie de cum te imbraci. Distractie!happy

| KellyKell a răspuns:

Hei, nu te-as sfatui sa porti rochita cu cizme, ai arata mult mai bine intr-o rochie si pantofi cu toc, nu esti grasa si nu vei arata deloc urat. La alegerea tinutei ti-as recomanda o rochie neagra simpla, iar pantofii pot fi orice culoare, de exemplu poti asorta rochita neagra cu o pereche de pantofi bej, albastru inchis sau rosu. Ar arata chiar foarte bine. In cazul in care iti vei alege o rochita mai incarcata sau de alta culoare, te-as sfatui sa porti o pereche de pantofi culoarea negru. Iar machiajul il vei alege in functie de tinuta, eu ti-as recomanda unul nici prea incarcat, dar nici foarte simplu: fond de ten, blush, tus si un ruj nud. Multa bafta cu alegerea tinutei! Sper ca ti-am fost de folos!