| Simple Girl:X a întrebat:

Cu ce sa-mi dau sa nu mai am tenul gras?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ideea e sa ai grija ce mananci pentru ca tenul sa nu se exprime in felul asta. 9evident, putine grasimi, adio chipsuri, bun venit legume crude, fructe, adio dulciuri cu mult zahar, bauturi carbo-gazoase, adio mezeluri.
Tenul tau este oglinda ficatului tau, a pancreasului, trebbuie sa-ti ajuti organismul pentru ca el sa te arate frumoasa.
Apoi, incet, vei spala fata cu ceai de musetel si galbenele, nu-ti vei agresa tenul cu creme dure care incearca sa controleze grasimea la nivelul fetei, pentru ca risti ca tenul sa secrete din ce in ce mai mult sebum! vei avea grija sa nu folosesti creme emoliente, sa nu uiti de apa tonica, ea e f buna pentru fata ta, hidrateaza-te bine.
E f important sa bei multa apa plata, tu de ce crezi ca manechinele, decate ori sunt filmate in pauza unor show-uri sau pe la interviuri tin in mainile lor stravezii sticle cu apa? apa e excelenta si pentru ten
Apoi odihna:ai auzit de somnul de frumusete? e important sa te echilibrezi dormind.
Stii expresia:BABA SUFERA LA FRUMUSETE.
Eu cred ca eforturile astea de care-ti zic nici nu-s eforturi, trebuie sa devina un fel sanatos de a fi.

4 răspunsuri:
| MissCamelia a răspuns:

Produse potrivite tipului tau de ten, si sa incerci o aliemntatie rationala in ceea ce priveste dulciurile si grasimile.pentru mai multe noutati si review-uri despre produse cosmetice, machiaj si ingrijire, intra pe http://camelcutza.blogspot.com/

| Brigitta a răspuns:

Foloseste lotiune tonica sau astrigenta si crema matifianta happy

| micky a răspuns:

Sunt creme sau geluri pentru fata "Shine control" cred ca alea te pot ajuta big grin

| sfo a răspuns:

Cu zeamă de lămâiewinking