| danadana28 a întrebat:

Cu ce se curata cel mai bine bijuteriile din argint. Am incercat pana acum cu bicarbonat dar nu prea sunt multumita.

9 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Cu pasta de dinti sau cu un amestec de scrum de tigara cu apa. Amestecul trebuie sa fie ca o crema, asa.

| Vichtory a răspuns:

Cu periuta si pasta de dinti, scrum de tigara, bicarbonat, dar cel mai bine este sa o duci la un mester de aur si argint si acolo o sa ti le faca ca noi.

| CrissuCristina a răspuns:

Iei o periuța de dinți mai veche și pasta de dinți și începe sa periezi bijuteriile, la sfarsit vor arata ca noi.
FUNDA?

| Himera a răspuns:

Nu stiu cum l-ai folosit insa eu il dizolvam in apa calda si apoi lasam bijuteriile un timp acolo. Dupa ce le scoteam luam o periuta si le frecam cat mai bine.
PS(metoda neincercata): lasa-le o zi in Cola.

| maria933 a răspuns:

Cu pasta de dinti. happy

| hermina08 a răspuns:

Cu pata de dinti!

| stely_6629 a răspuns:

Daca il porti la gat se va curata de unul singurr

| isaana9087 a răspuns:

Poti incerca si prin a spala usor cu o periuta si pasta de dinti.