| TheAlphaFemale a întrebat:

Cu ce se poate curata incaltamintea din piele intoarsa?

8 răspunsuri:
| Roses a răspuns:

O carpita un pic umeda. happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu o perie fina indepartezi noroiul si praful!
dupa care uzi un burete si le stregi!
Numai bine!happy

| kyGirL a răspuns:

Simplu o curati cu o carpa moale imbibata cu otet si stoarsa bine.

| DragosteDePrimavara a răspuns:

CU carpa!

| thaisfersoza a răspuns:

exista crema de pantofi speciala pentru astfel da incaltaminte, insa ei aveau doar neagra.Mai exista, de asemenea, si o solutie care o protejeaza impotriva ploii. exista un spray special pentru piele intoarsa dar nu se gaseste in Romania
Aici ai un link ce te va ajuta http://pieleintoarsa.wordpress.com/......arsa-foto/

funda? succes

| Clandestina a răspuns:

Depinde de pata! Daca este pata de grasime,absorbi bine cu un servetel excesul de lichid,apoi cu o pila de unghii incepi usor sa pilesti pata,usor usor de tot. Dupa care tapetezi locul cu putina faina alba (asta in cazul in care cizma este de culoare crem, alba). Daca pata este lasata in urma ploii, inmoi un prosop moale in putina apa calduta in care ai dizolvat otet alb, storci bine si stergi finut de tot, dupa care lasi incaltamintea afara pe balcon in bataia vantului sa se usuce natural! Sper ca ti-am fost de foloshappy

| Ayanis a răspuns:

Ai doua variante:
1. o perie cat de cat moale(nu este foarte utila);
2. o carpa care nu lasa scame pe care o inmoi putin in apa si apoi in otet si apoi cureti binebig grin