| SElenaAlina a întrebat:

Stie cineva cum se curata adidasii din piele intoarsa?

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
7 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

In magazinele de pantofi sunt spray-uri speciale pentru curatat pielea intoarsa. Pulverizezi rapid, pantoful se acopera cu o spuma alba si nu trebuie decat sa ii stergi cu o carpa curata. Tot la spray gasesti si solutii pentru impermeabilizare.

| andrei1237 a răspuns:

Nu ii speli, bagi o carpa in apa si ii freci.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Dacă sunt din piele spală-i în maşina de spălat la 30 de grade. Ai să vezi ce curaţi ies. Foloseşte detergent normal.
Te pup!

| IonutDX a răspuns:

Pielea intoarsa se CURATA cu o solutie speciala, cauta in magazinele on-line!

Daca ii speli, ii poti arunca direct la gunoi pentru ca nu mai are rost sa ii tii la uscat!

| Maria_Martin_1992 a răspuns:

Eu stiam de la mama ca solutia Cif de curatat vasele curata bine papucii acestia.

| SElenaAlina explică (pentru Maria_Martin_1992):

Esti sigura? pentru ca sunt din piele intoarsa si nu as vrea sa le stric aspectul.Tu ai incercat cu cif personal? happy