| Ruxandra100 a întrebat:

Cu ce se potriveste o rochita alba cu flori, roz si mov simpla, scurta, dar nu este mulata pe corp, este chiar un pic larguta.
Eu o port cu pantaloni lungi mulati pe picior... Este bine? Sau cu ce pot sa mai port aceasta rochita?

4 răspunsuri:
| Kodokuna a răspuns:

De ce ai purta rochie cu pantaloni?
Poart-o cu ciorapi fini, ciorapi lungi sau egheri, daca doresti neaparat s-o porti cu ceva.

| tuGatita a răspuns:

Rochie cu pantaloni? asta am vazut numai la doamnele de 30-40 de ani care nu prea stiu ce-i aia sa te imbraci bine. macar colanti..sau seamana mai mult cu o bluza? e pana la fund, peste fund cum e? poti purta ciorapi fini sau colanti si ghete pana la genunchi..nu cu balerini nu stiu daca sta bine. totusi, depinde de lungimea rochiei

| Kasia a răspuns:

Nu e ok sa porti o rochie cu pantaloni.Incearca niste dresuri negre sau transparente. poti adauga botine maro sau negre si o gecuta de jeans peste.

| ele8933 a răspuns:

Parerea mea este ca ai putea sa o porti pe piciorul gol s-ar vedea mult mai frumos. Daca insa vrei sa pari mai finutza o poti lua cu un dress.Un Sfat : Lasa-ti parul desfacut happy