| unvisalbnegru a întrebat:

Cu ce trece herpesul mai repede? am folosit pasta de dinti si aciclovir dar degeaba.ma poate ajuta candva?

Răspuns Câştigător
| 10011993 a răspuns:

Buna, o colega de-a mea avea un herpes si nu-i treca nici cu plasturi, nici cu crema antiherpatica asa ca am mers impreuna la cabinetul scolii, unde medicul i-a spus sa foloseasca kanamicina( din ala care se da la ochi) prin zona aceea! si in 3 zile nu a mai avut nimic:* bafta!big grin:*

6 răspunsuri:
| Anca a răspuns:

Sunt la farmacie niste plasturi transparenti, speciali pentru asa ceva.

| KriSt3n a răspuns:

Du. te la farmacie si intreaba e cel mai bine pentru tine! :* eu am folosit o crema! si a dat roade!winking fundita?big grin

| biancatwt7 a răspuns:

Incearca plasture pentru herpes.Se gaseste la farmacie si se lipeste pe buza in locul unde ai herpes si asa se trateaza mai repede. succes!

| monykue a răspuns:

Foloseste plasturi antiherpetici, am folosit si eu si chiar sunt boone

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca
tetraciclina

| Flowerbell a răspuns:

Cu bicarbonat de sodiu sau cu otet dar este bine ca herpesul sa nu fie avansat!
bye wave:*xoxo