| GoodGuyOviCONTSUSPENDAT a întrebat:

Herpesul se poate vindeca daca aplici pasta de dinti peste?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| 23partyboy a răspuns:

Nu,dar exista unguente antivirale care se elibereaza fara perscriptie cum e aciclovir

| raluk27 a răspuns:

Incearca plasturii aia Compeed. Mai e un unguent, Zovirax. Sunt ceva mai scumpe, dar daca le folosesti pe astea doua, in 4 zile maxim ai scapat happy

| pintexim a răspuns:

Eu asa am scapta de herpes cu pasta de dinti...mult succes, poti incerca;

| Ammy93 a răspuns:

Nu, doar il usca. Intreaba la farmacie pentru asa ceva

| ellena3322 a răspuns:

Da asa am auzit j eu da acum nu stiu.

| claide a răspuns:

Nu cred ca te vindeca de herpes

| Antraxtnt a răspuns:

Da se poate vindeca... dar o sa te simti putin incomodat. atata tot. Bafta!