| xgeanina a întrebat:

Am un herpes de vreo luna si nu imi trece, am folosit pasta de dinti si crema de galbenele si tot nu mi-a trecut, cu ce sa dau ca sa imi treaca cat mai repede? help pls. Fundaa

Răspuns Câştigător
| Adelina004 a răspuns:

Buna geanina! acum am si eu un herpes in coltul gurii, am vazut ca folosesti pasta de dinti (este foarte eficienta, dar incerca sa o aplici seara inainte de culcare si abia a 2a zi dimineata sa o dai jos)dar alta metoda ca sa iti treaca este aciclovirul este incredibil de bun, de-asta folosesc si eu acum si mie aproape imi trece sau daca nu poti cumpara de la farmacie un plasture anti-herpetic nu costa mult si nu se mai vede aproape nimic bineinteles fiind si el bun la ceva... sper ca ti-am fost de folos kissbatting eyelashes

4 răspunsuri:
| DianaIstratii a răspuns:

Bunahappyuite un leac: se poate unge locul afectat cu albus de ou batut spuma (de trei pana la sapte ori pe zi). Dupa ce iti trece herpesul, arunca periuta de dinti, sau dezinfecteaz-o. Nu e bine sa ascunzi sub machiaj rana, pentru ca nu respira. Dar daca totusi faci asta, nu mai folosi rujul dupa ce iti trece.
Bea multe ceaiuri- infuzii ( urzica).
Sper sa te ajutewinking

| HowdidIgethere a răspuns:

Aciclovir sau propolis glicolic. Fara alimente iritante.

| Elena211 a răspuns:

Plasturii antiherpetici nu sunt buni de nimic. Foloseste crema de rostopasca o gasesti la plafar e foarte buna.

| Lorena9089 a răspuns:

Incearca aciclovir sau herpes stop, foarte eficiente amandoua happy