| Chocolate_8650 a întrebat:

Culoarea ochilor se poate schimba?

Răspuns Câştigător
| aDDa_4644 a răspuns:

Da cunosc multe persoane,de obicei ochi verzi se schimba in albastru-verzui sau cei verzi intr-un verde spre caprui, mie nu mi s-a intamplat da mi-ar placea, te pup:*

10 răspunsuri:
| IoanaTempah a răspuns:

Cu lentile de contact si la unii oameni li se schimba culoare de la sine, de ex unui pr de-al meu din caprui i s-au facut verzi happy

bye bye :*

| maftei a răspuns:

Da doar cu lentile de contact

| bombonica22 a răspuns:

Da, eu cand eram mica aveam ochii negri si parul negru (zici ca eram alba -ca -zapada oh go on) dar acum am parul saten si ochii caprui-verzui ( am 13 ani )

| aDDa_4644 a răspuns:

Mersi de fundita:*

| Giulia_7179 a răspuns:

Cu lentile de contact colorate

| denysuk25 a răspuns:

Da! cu lentile de contact. funditaaaaaa?

| myhaelcikkk a răspuns:

La mine se schimba ochii... cand sunt verzi, cand sunt suri, cand sunt albastri. ei se schimba dupa haine, dispozitie, temperatura si asa mai departe. asa ochi se numeck hameleon... funda?

| XJulietaaX a răspuns:

Da, daca daca iti cumperi lentile de contact. Daca ai parul negru ti-ar sta bine cu ochii albastri, daca il ai blond ti-ar sta bine cu ochii verzi(caci blonde cu ochi albastri sunt o multime). Sunt vreo 4 milioane, din cate stiu eu(cele de calitate). Depinde si de culoare acum.Dar pe net am gasit ca pot fi si 25 de lei perechea. Poti cauta pe google :lentile de contact colorate si gasesti mai multe informatii.si, mai ai o cale.Dar nu cred ca o alegi pe asta :schimbarea culorii ochilor se realizeaza si prin chirurgie. Dureaza 15 minute pentru fiecare ochi si schimbarea este definitiva.Necesita anestezie locala.Dar, in urma acestor interventii chirurgicale pot aparea infectii care pot conduce la pierderea vederii.Sa stii ca toate astea le-am citit de pe net...Dar te sfatuiesc sa nu risti.Cel mai bun mod de schimbare a culorii ochilor este cel cu lentilewinking

| DoOdO a răspuns:

Daca iti pui lentile de contact de diferite culori:-s

| michaeljacksonfan a răspuns:

Da binenteles unele persoane asa se nasc altele au nevoie de lentile colorate