| Medicinallx3 a întrebat:

Culorile acrilice se pot folosii pe unghii si pe extensii de par? Asa am auzit, si nu vreau sa fac vreo prostie :S laughing. Daca nu, cu ce fel de vopsea as putea sami vopsesc extensiile ( in afara de vopsea de par sau spary )? Si unghiile ( in afara de oja )?

2 răspunsuri:
| GeorgianaIulia a răspuns:

Buna!
Extensiile ti pe poti colora cu colorant alimentar+balsam! Amesteci putin, pui pe suvita si lasi sa actioneze cam 34 de ore! Nu afecteaza cu nimic parul, doar ca se duc la prima spalare sad Dar arata foarte bine ^_^. Bafta:*

| Geez a răspuns:

Da, pe unghii se pot folosi, dar ca sa reziste trebuie sa aplici un strat de lac transparent dupa ce le-ai pictat. Pentru par nu sunt bune..chiar deloc... poti sa folosesti nuantator(doar daca extensiile sunt foarte deschise la culoare).