| Andreea0612 a întrebat:

Vreau sa incep sa fac modele pe unghii si am vazut ca se folosesc mult culorile acrilice pentru asta.
Se pot face modele pe unghii si cu tempera?
Care este diferenta dintre culorile tempera si cele acrilice?
Daca vreti, dati-mi mai multe detalii despre culorile acrilice.

Răspuns Câştigător
| mirianamorosan a răspuns:

Nu,nu se pot facecu tempera deoarece culoriile acrilice nu se duc asa de repede, dureaza mai mult. Daca incerci si pe haine, tempera se duce la spalare, simpla(apa si sapun) dar acrilicele nu, lor le trebuie si un sapun pentru pete, un demachiant in cateva cuvinte. sper ca ti-am fost de ajutor. (P.S. dupa ce faci modelele pe unghii nu uita sa aplici un top coat).