| Marcela2Diana a întrebat:

Cum ajung de la negru (vopsit) la saten foarte inchis adica vreau doar cateva nuante sa il deschid sa nu fie negru asa sa fie un maro inchis big grin

5 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Din negru greu obti o culoare mai deschisa, fie ea si saten inchis

| Marcela2Diana explică (pentru mona):

Eu stiu ca vopseaua se duce in 3-4 luni plus ca se deschide si la soare

| xxdeeaxx a răspuns:

Eu am mai fost bruneta si cand am vrut sa devin satena am bagat pur si simplu 2 tuburi de saten deschis, dar vreo 2 luni nu m-am vopsit deloc. Astfel mi-a iesit un saten inchis. Bine, pe alocuri am avut si nuante de brunet.

| Marcela2Diana explică (pentru xxdeeaxx):

Si nu o iesit mai deschis la radacini? ca pe parul natural se prinde mai bine vopseaua ( eu usnt santen inchis naturala exact culoarea pe care o vreau).

| xxdeeaxx a răspuns (pentru Marcela2Diana):

Ba da. dar nu se vedea strident. era frumoasa nuanta