| Alasia a întrebat:

Parul meu e negru vopsit. si vreau sa ii deschid culoarea pana la un blond inchis. ce pot sa fac? cuc e sa il vopsesc sa ajung acolo?

2 răspunsuri:
| maftei a răspuns:

Pai decoloreaza-te cu pudra sayoss si ia opsea tot de la sayoss.Asa am facut si eu si mi-a esti pentru ca si eu tot blond am vrut sa ma fac si a iesit.Nu ati strica deloc parul.Am facut eu expoerienta de aceea ati zic.

| Ambasada a răspuns:

Aaa.nu cred ca vopseaua de par te ajuta daca vrei sa il faci blond.
Eu in locul tau as folosi un decolorant.
Il gasesti oriunde,e si la plic si la sticla si il amesteci cum scrie pe el [asta depinde de el].in orice caz gasesti tot ce trebuie sa faci scris pe el.
Eu am folosit la plic, ca sa imi fac varfurile blonde si sunt satena, si ca sa iti faci o idee.praful ala in combinatie cu ce ti se cere. se formeaza ca un fel de masca care ti'o pui pe par si stai un anumit timp [asta depinde de rezultatul care il doresti. poti ajunge chiar si la alb galbui]
Eu zic ca, e mai eficient asa.cu vopsea sigur nu iti iese blond din prima vopsire tu avand parul negreu, care cere mai multe vopsiri.Si nu stiu daca sti, dar nu e bine sa te vopsesti mai mult de 2 ori pe luna ca iti distruge parul si ti'l face sensibil.
Daca am greseli de scriere scuze blushing
Succes:*