| RealLife a întrebat:

Cum as putea face o masca din aspirina pentru acnee?

Răspuns Câştigător
| ShiNee a răspuns:

Pui 2-3 aspirine [recomandat :netamponate] cu o lingurita de apa si o lingura de miere de albini.amesteci si apoi aplici pe fata curata.
o tii 15 min apoi dupa ce te cureti aplici o crema hidratanta

:*

8 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Zdrobesti 3-4 pastile de aspirina intr-un recipient, peste care adaugi putina miere sau iaurt. Amesteci bine pana se omogenizeaza, iar apoi aplici pe fata curata. Nu e recomandata folosirea mai mult de 2 ori pe saptamana a acestei masti

| lcornea a răspuns:

Aspirina este un acid la baza, si desi teoretic poate omora bacterii si usca pielea, nu stiu daca este cea mai buna metoda de a scapa de acnee. Incearca mai bine un dermatolog, este posibil sa iesi mai bine si mai ieftin decat tratarea efectelor secundare de la masca cu aspirina.

| patty32 a răspuns:

Buna!
Iei 3-4 aspirine, le pisezi, si adaugi putin apa, apoi iaurt sau miere [la alegerea ta on the phone.
Trebuie sa iasa o pasta, pe care o intinzi pe fata, stai cu ea cam 15-20 min happy
Altceva, mai poti incerca sa faci lotiune tonica cu aspirina happy
Se iau cateva pastile, si se piseaza.
Apoi se adauga 1/2 apa+1/2 otet big grin
De exemplu, daca tu vrei sa faci o sticla de 500 ml, pui 250 ml apa, 250 ml otet happy
Sunt foarte eficiente :*
Kisses :*

| sucharina a răspuns:

Nu cred ca da rezultate aspirina ...mai mult usuca piele.si va fi mai rau.acum faci cum crezi. dar totusi uite o reteta care iti garantez ca da rezultate.
Ai nevoie de lapte dulce o lingura de praf de gelatina fara aroma un pahar termorezistent si o pensula...amesteci in pahar lingura de lapte cu lingura de gelatina, amesteci bine pana cand compozitia devine grunjoasa pune paharul in cupt cu microunde 10secunde pe putere de incalzire medie.acum amesteca bine cu pensula si aplica pe nas sau unde sunt punctele.ast sa se usuce cca10 min apoi inlatura si priveste.tot excesul de sebum si puncte negre au fost indepartate. PONTwinkingpentru un efect de durata dupa ce ai inlaturat maseaza zona cu doua picaturi de zeama de lamaie. am mai dat reteta asta la cineva de aici...eu zic sa incerci da rezultate si nu costa multhappy(e criza) postat

| misu a răspuns:

Cine ti-a spus asa ceva? nu are nicio legatura una cu alta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai aici eu vad ca sunt nu mai idioti laughing)))normal reteta aia cu aspirina se tine pe mecla :laughing)) doar 7 min...ce naiba spun taranoii aia ciobani!laughing))) marlani grei))