| FloritxAna a întrebat:

Cum as putea sa devin anime girl gen si pe exterior si pe interior, cum ar trebui sa ma imbrac si sa-mi fac parul, sa ma machiez, d-astea si cum ar trebui sa ma comport?

5 răspunsuri:
| Catrice a răspuns:

Exista sute de tutoriale de cosplay pe Youtube, numa sa le pui în aplicare.

| zurick a răspuns (pentru Catrice):

Ea cere și cum să se comporte de parcă e vreo modă să-ți schimbi personalitatea...

| Catrice a răspuns (pentru zurick):

Nu e?! Eu credeam ca e...

| gamingrs a răspuns:

Uita-te pe Youtube la tutoriale sunt foarte mult exact cum a spus si @InYourMind

| Strwberrs a răspuns:

Nu trebuie sa faci nimic special. Ca sa fii kawaii si fata aceea anime trebuie doar sa fii tu.
-intelege-i pe ceilalti
-sustine pe toata lumea
-fii delicata, nu o sa regreti
-ai grija de tine si corpul tau
-chiar daca ii respecti pe altii, nu uita ca ei trebuie sa te respecte pe tine
-ingrijeste-te cum simti. Nu fa lucruri care sa atraga atentia asa mult. Da-ti unghiile cu luciu transparent, prinde-ti parul cu clamite, poarta haine corespunzatoare
-fii pasatoare
-nu interveni daca nu este necesar
-daca ai un cuvant de spus, asteapta ca ceilalti sa termine sau fa o intrerupere micuta cu"ma scuzati..."

-be you

Sper din tot sufletul ca am ajutat. Te pupacesc
Noroc si bafta in a fi fata animehappy